3 (^NIEUWS Het februarinummer bevat een merkwaardig artikel, waarvan hier een gedeelte wordt afgedrukt. Denkt u er vooral aan, dat de klacht 25 jaar oud is. WILTONS DILETTANTEN TOONEEL „Jammer was het, dat enkele vertegenwoordi gers van de jongere generatie zich, tijdens de laatste acte, achter in de zaal luidruchtiger gedroegen, dan bij een goede opvoeding verwacht zou mogen worden." Ja, lezers, zó staat het daar! De naam „nozems" be staat nog niet, want het is gebeurd in 1938. Voor hen, die menen, dat de vroegere jeugd gunstig af steekt tot de hedendaagse, zal dit berichtje wel een koud bad zijn. In 1938 is er ook nog geen 2e Wereld oorlog om aan bepaalde jeugduitwassen de schuld te geven. Men leze in dit verband de klacht in het fe bruarinummer van 1962. Dezelfde klacht, maar dan 25 jaren later en dus een andere generatie. Onze conclusie? Er is niets nieuws onder de zon. In hetzelfde nummer treffen wij een artikel over Dr. Rudolf Diesel aan. De foto van de eerste Dieselmo tor (10 augustus 1893) vergelijkt u maar eens met wat u heden ten dage daaromtrent ziet. Bladerend in het maartnummer zien wij, dat alweer de jeugd onderwerp van het „geschrijf" is. In een artikel over de Vakopleiding voor jeugdige personen staat in samenhang met het artikel een vers van de dichter Beets, die als volgt de jeugd, levende in de 19e eeuw, beschrijft: Verachtelijke zwerm van knapen, los van zeden Verkwisters van uw jeugd, haar tijd, haar geld, haar goed, Die 't leven wegsmijt voor doemwaarde nietigheden Geef mij uw 20 jaar, als gij er niets mee doet. En dan te bedenken, lezers, dat wij behoren tot het nageslacht van deze bovenomschreven jeugd uit de vorige eeuw. Is het in deze klacht overdreven voor gesteld? Wij weten het niet, maar alweer wil men graag eruit concluderen, dat geen jeugd in zijn tota liteit slechter of misdadiger is, dan een vorige. Dit blad bevat het allereerste proefvaartverslag: Op 15 maart gaat het m.s. "Ocana" (Koninklijke- Shell Groep) voor de overnametocht een dag naar zee. PROEFVAART M.S. „OCANA" Onder buitengewoon mooie weersomstandigheden heeft op 15 Maart j.l. de proefvaart plaats gehad van het voor rekening van de Koninklijke-Shell Groep op onze werf te Schiedam gebouwde motortankschip „Ocana". Het schip vertrok te ca. 9..30 uur van de boeien tegenover onze werf en werd na met goed ge volg te hebben proefgevaren te ca. 3 uur door den heer C. Zuiver, Marine-Superintendent van de Ko ninklijke-Shell voor de Reederij overgenomen. Aan boord bevonden zich behalve de heer Zuiver de directeuren van de werf, de heeren W. Wilton Sr. en C. H. Teschmacher, en vele genoodigden. Momenteel zijn bij onze werf nog vier schepen voor de Koninklijke-Shell in aanbouw, waarvan het eerst- De eerste dieselmotor volgende af te leveren schip begin April a.s. zal proef varen. De „Ocana" is 9100 ton deadweight groot en heeft de volgende afmetingen: M.s. „Ocana" Lengte 425'0" Breedte 54'3" Holte 31'0" Het is voorzien van een „Fijenoord"-M.A.N. enkel- werkende 4-takt Diesel-motor met drukvulling en een vermogen van 2800 P.K. Zoowel aan de verblijven van den kapitein en officie ren, als aan die van de bemanning is speciale zorg gewijd, waardoor het grootst mogelijke comfort is verkregen en het dus ook in dit opzicht aan de hoogste eischen voldoet. Maart 1938.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 5