Naar het museum BEDRIJFSSCHOOLNIEUWS Ij62,06k (^NIEUWS Op 5 december bracht Sint Nicolaas, vergezeld van zijn trouwe Piet, een „werkbezoek" aan de Bedrijfsschool. Aan de ingang van de school werd hij door de heer W. G. E. Valk ontvangen en hartelijk ver welkomd. De chef van de school begeleidde hem naar de kantine, waar de leerlingen van het eerste leerjaar met kloppende harten, maar met een zucht van verlichting, constateerden, dat het gelaat van de goed-heilig-man niets dan min zaamheid afstraalde. Tijdens de toespraak van de Sint liepen de hartekloppen terug naar het normale tempo: de hartelijke woorden - wijs, mild en inspire rend - wezen hen - als het nog nodig mocht zijn - op het nalaten van fouten en het verrichten van het goede. Met ernstige gezichten - zelfs de grappenmakers onder hen produceerden ernstige plooien in het gezicht - zat de schare te luisteren en „ja" te knikken Het was een ontroerend schouw spel! Na de toespraak volgde de gebruikelijke uitrei king van geschenken. Niemand werd overgesla gen en de vreugde steeg ten top. Toch kwam aan het prettige bezoek weer een einde en na een hartelijk dankwoord van de heer Valk nam de Sint afscheid: hij moest nog meer lieve kinderen bezoeken Minzaam onderhoud Op de hierbij afgedrukte foto is het mo ment vastgelegd, waarop de zeer bekend geworden pinas „Vogel Struysz" aan boord van een Marinevaartuig wordt geplaatst om de reis naar Den Helder te aanvaarden. Daar zal het scheepje een plaats krijgen als aanwinst voor de Stichting „Helders Marine Museum".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 64