VERENIGING Afdeling Biljart Afdeling Bridge Afdeling Dameskoor Afdeling Filatelie 63 (JJ|)NIEUWS Toen, zoals de geschiedenis wil, de Engelse manu- facturier „Bill" met zijn ,,Yard"stok de eerste stoot tegen wat gewone balletjes gaf (als er geen klanten waren), heeft hij nooit kunnen vermoeden, dat hij hiermede de grondslag legde voor een sport, die in velerlei variaties steeds meer beoefenaars krijgt en welke nog, evenals toen, een vrijetijdsbesteding is; een sport, waarin men nooit uitgeleerd raakt en die dus bijzonder boeiend blijft. Ook in onze vereniging beoefenen enkele tiental len W.F.-werkers deze vrijetijdsbesteding en als we aan het einde van dit jaar even terugblikken, mogen we constateren dat we een behoorlijk vereni gingsjaar hebben gehad. In diverse tweekampen en nederlaag-series en ook in de „Bedrijfs Biljart Bond" hebben we tamelijk goede resultaten behaald. In de onderlinge competitie is weer, in vaak grote spanning, een fiks aantal caramboles gemaakt. Als clubkampioen is dit jaar aan de heer Dries de wisselbeker uitgereikt. Aan de anderen de taak om te trachten deze voor het komende seizoen te be machtigen. Met medewerking van het Hoofdbestuur vonden dit jaar de wedstrijden plaats van een driekamp tussen de afdelingen Hengelsport, Klaverjas en Biljart. Bij deze ontmoetingen leert men ook waardering hebben voor de sport van anderen. De bustocht, welke door de leden met hun dames werd gehouden, is ook ditmaal weer bijzonder geslaagd, zodat we over de gebeurtenissen van het afgelopen jaar tevreden kunnen zijn. Wij spreken voor het jaar 1963 tenslotte onze beste wensen uit voor directie, hoofdbestuur, zusterver enigingen en onze eigen leden, zowel in zakelijk als persoonlijk opzicht. Het Bestuur. Ook in 1962 hebben wij weer op prettige wijze en in onderling competitieverband gebridged. Naar buiten hebben wij op vriendschappelijke wijze enige bevriende verenigingen aan de bridgetafel met succes bestreden. Wij wensen alle W.F.-bridgers prettige feestdagen en een voorspoedig 1963. Er is nog altijd plaats voor nieuwe leden. Het Bestuur. Bij het afsluiten van het verenigingsjaar willen wij een kort overzicht van onze verrichtingen in 1962 geven. Op 29 maart hebben wij in samenwerking met Har monie en Mannenkoor in het Passage-Theater te Schiedam geconcerteerd. De pianist Bram Boelee, verleende zijn medewer king. Het is een goede avond geworden. Op het concours in Landsmeer op 16 juni werd ons optreden beloond met een eerste prijs. Onze diri gent, de heer J. Lith, was door ziekte verhinderd het koor te dirigeren. Wij hadden echter in de heer Van Ree (Chr. Mannenkoor) een goede plaatsver vanger. In oktober namen wij in Breda deel aan de jaar lijkse réunie. Voor de heer Lith was het een droevige avond, daar hij op doktersadvies zijn werk moest staken. Dank zij bereidwilligheid van andere diri genten, konden wij enige tijd met de repetities door gaan. Daarna vonden we de heer B. Middelman bereid voorlopig het dirigentschap op zich te nemen. Op 13 november hebben wij met alle koren uit Schiedam het 60 - jarig bestaan van „Excelsior" opgeluisterd met een uitvoering van „Die Jahres- zeiten" in de Grote Kerk te Schiedam. Van deze gelegenheid maken wij tevens gebruik om ons tot dames en jongedames te wenden, die óf bij W.F. in dienst zijn óf naaste familieleden hebben, die hier werken. Wij doen een beroep op haar om zich als lid van ons koor op te geven. Willen zij echter eerst eens zien en horen hoe gezellig het op onze repetities is, dan zijn zij hartelijk welkom, elke vrijdagavond van 8 tot 10 uur in het Gebouw voor Christelijk Sociale Belangen, Lange Haven 73, Schiedam. Tenslotte wensen wij directie, hoofdbestuur, bestu ren en leden van zusterverenigingen en in het bij zonder dirigent en leden van ons koor een voor spoedig 1963. Het Bestuur. Het afgelopen jaar mag voor onze afdeling gerust een gunstig jaar worden genoemd, omdat wij in vergelijking met andere verenigingen nog steeds in ledental vooruit gaan en dit jaar zelfs het hon derdste lid hebben kunnen inschrijven. Voorwaar dus wel een zeer behoorlijk resultaat, wat vooral te danken is aan de grote activiteit, die één van onze leden op de Werf Rotterdam ten toon spreid de. De door ons uitgeloofde beloning komt hem dus zeker toe en wij hopen dat zijn enthousiasme ook bij de andere leden zal doorwerken We reke nen erop eind 1963 tenminste 125 leden te hebben. De ruilavonden werden dit jaar zeer goed bezocht en wanneer dit zo blijft, is er geen reden tot klagen. Ook onze veilingen komen steeds meer in de be langstelling, wat ook wel komt door het betere ge-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 69