JUBILEUM Ir. J. H H. VERLOOP 1939 (^NIEUWS 4 S|_ '41 Speciaal voor de huismoeders brengt het aprilorgaan iets ^1 bizonders: de toenmalige prijzen van steenkolen voor de huiskachel. Wales Rokocent Anthraciet 20/30 per hl. 2,35. Wilt u iets duurder stoken? De mogelijkheid bestaat. Leest u maar! Prima gebr. Wales Anthraciet per hl. 2,65. Voor de huisvaders is er ook nieuws. Wij citeren: Stalen neuzen beschikbaar gesteld. Voor hen, die het nog niet weten: hiermede worden echt de neuzen van Veiligheidsschoenen bedoeld. De sportliefhebbers hebben meer aan de mededeling, dat er een bedrijfsvoetbalvereniging is opgericht met aanvanke lijk 20 leden. Deze vereniging heet: W.F.B. (Wilton- Fijenoord Boys). Door middel van het augustusnummer worden de ouderen onder ons herinnerd aan de zeer onsympathieke belasting op het gebruik van een fiets: W aarschuwing. De tijd van de nieuwe belastingplaat is weer aangebroken. De politie verzoekt degenen, die hun belastingplaatje niet vast op hun fiets bevestigd hebben, het niet aan veiligheidsspelden op hun jas te laten zitten. Zulks brengt anderen, die geen belastingplaatje hebben, in verleiding. Voorkomen is beter dan genezen. In het oktoberorgaan staat een artikel over de tewaterlating van de onderzeeboot-mijnenveger O 19. De eerste voortekenen? In het maart nummer is een verslag van een le zing over „Luchtbescherming" op genomen. Het augustus september blad vermeldt de plechtige indienst- stelling van Hr. Ms. O 20. De com mandant heeft daarbij o.m. gezegd: „De toekomst van deze onderzee boot kennen wij niet, maar mocht ditmaal de orkaan van den oorlog, wat God verhoede, ook over ons volk uitbarsten, de agressor zal ons bereid vinden hem te weerstaan." Het hoofdartikel van oktober/no vember is gewijd aan het 25-jarig jubileum van Ir. J. H. H. Verloop als directeur. Op 23 October 1939 herdacht onze Directeur, de Heer Ir. J. H. H. Verloop, het feit, dat hij voor 25 jaren benoemd werd tot Directeur van de Maatschappij voor Scheeps- en Werktuig bouw „Fijenoord". Hoewel, in verband met de tijdsomstandig heden, de Heer Verloop wenschte, dat aan de herdenking geen officieel karakter zou worden gegeven, hebben niettemin zeer velen uit alle kringen hem dien dag hun gelukwenschen doen toekomen, zoowel door persoonlijk bezoek als door middel van een stroom van brieven en telegrammen, vergezeld van een schat van prachtige bloemen. Nadat eerst zijn collega, de Heer Ir. A. de Kanter, den Heer Verloop op hartelijke wijze had toegesproken, werd namens zijn naaste medewerkers, de jubilaris bij monde van den Heer Ir. F. Muller gehuldigd als een kundig en humaan leider der onderneming onder wien het een genoegen is te mogen werken. De Heer Verloop antwoordde hierop, dat juist de goede en aangename samenwerking tusschen leiding en personeel de groote factor is geweest, die tot het succes van ons bedrijf in zoo aanzienlijke mate heeft bijgedragen. Hij hoopte, dat de goede geest gehandhaafd zou blijven Later werd de jubilaris toegesproken namens Commissarissen door den President-Commissaris den Heer J. B. v. d. Houven van Oordt, die herdacht hetgeen de Heer Verloop voor de onderneming deed en het aandeel, dat hij geleverd heeft om haar tot bloei te brengen. Onderzeeboot-mijnenlegger O 19 te water

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 6