^NIEUWS 64 halte van het ingebrachte materiaal. De veiling van oktober 1.1. spande in ieder opzicht de kroon met een recordopbrengst en het grootste aantal bezoe kers sinds onze oprichting. Misschien dat de laat ste veiling van 1962 dit reeds zeer mooie resultaat nog overtreft. Onze rondzendingen hebben dit jaar meer aftrek dan voorgaande jaren. Dit komt wellicht omdat het grootste deel van de boekjes door onze afdeling zelf werd samengesteld en de prijzen werkelijk la ger liggen dan in de door de handel ingezonden boekjes. Dit jaar voor het eerst waren wij in staat een ta melijk groot bedrag voor aankoop van verzamelin gen etc. uit te trekken en wij hopen, dat de leden kunnen en willen begrijpen, dat een regelmatige verkoop ons in staat kan stellen van tijd tot tijd weer behoorlijke bedragen in aankopen te steken en dat ook een tijdige doorzending van de boekjes hieraan meewerkt. Wij rekenen er dan ook op, dat ieder lid het belang hiervan inziet en ons helpt op de ingeslagen weg te kunnen voortgaan. Nieuwe uitgiften. De ontvangst en aflevering van nieuwverschenen zegels is dit jaar ook vlot verlopen. Diegenen, die een abonnement hadden, hebben zonder uitzonde ring alle uitgiften ontvangen. Alleen de stunt met de zegels van Nieuw Guinea (overdruk UNTEA) is ook voor onze leden een strop geweest. De prijzen liepen onrustbarend op en slechts enkele leden hebben deze prijs willen of kunnen betalen. Tot onze vreugde hebben wij echter vernomen, dat er een tweede uitgifte van deze zegels zal komen, die naar men zegt, geen verschillen met de eerste uit gifte zal hebben. Wij betwijfelen dit echter ten zeerste, gezien de ervaringen met de ruimtevaart- Suriname. Voor deze tweede uitgifte (19 waarden) spreekt men van 17,50, wat wij echter nog maar zullen afwachten. Door onze afdeling zijn voor eventuele gegadigden 25 van deze series besteld. Aflevering - naar verluidt - tweede helft december 1962. Dit jaar werd ook gestart met onze z.g. spreidings actie, die de toewijzing van een bepaald verzamel gebied aan die leden, die hieraan spontaan hun me dewerking wilden verlenen, inhoudt. Zij binden zich dan van dit gebied zoveel mogelijk zegels te verzamelen en deze op een daarvoor te beleg gen avond in 1964 te tonen aan de andere deelne mers en verdere leden. Er kunnen nog steeds deel nemers bij en wij hopen de veertig nog vol te krij gen. Het verkrijgen van de zegels is op allerlei ma nieren toegestaan, maar het moet niet ontaarden in een rage om deze zegels. Enige fraaie prijzen (uiteraard natuurlijk zegels) zullen worden uitge loofd. Er zal worden gelet op kwaliteit, moeilijk heid, rariteiten etc. en in mindere mate op kwan titeit. De jury zal worden samengesteld uit niet- deelnemende bestuursleden en leden, die u t.z.t. nadere richtlijnen omtrent inzending en prijsuitrei king zullen geven. Dit jaar werden geen contactavonden met andere verenigingen gehouden, maar wij kunnen u verze keren, dat in 1963 weer enige van deze avonden zullen worden belegd. Dit jaar raakten wij ook onze rondzendleider kwijt, maar wij hebben de heer Mooy bereid gevon den deze taak over te nemen en deze te blijven ver vullen, als hij in de jaarvergadering eventueel in het bestuur mocht worden gekozen. Tot slot willen wij de directie, het hoofdbestuur en de leden van ganser harte een zeer voorspoedig 1963 toewensen. Het Bestuur. Afdeling Handbal Als we aan het einde van het jaar een kort over zicht geven van het wel en wee van onze afdeling, dan doen we het ditmaal wel met een beetje wee moed. Aan het begin van het jaar kregen wij de mededeling, dat onze afdeling er rekening mee diende te houden, dat we ons mooie sportpark aan de Maaskant zouden moeten ontruimen wegens uit breiding van de werf, met name het nieuwe dok. Het hoofdbestuur van de Vereniging Wilton-Fijen- oord heeft daarna direct het veldenprobieem met de sportcommissie van de Gemeente Schiedam bespro ken en wij kregen een toezegging voor de gemeente- velden aan de Schietbaanstraat in Schiedam. Aangezien deze velden zeer slecht waren en de ac commodatie veel te wensen overliet, kregen wij hier bij de belofte, dat aan deze tekortkomingen zo spoe dig mogelijk wat gedaan zou worden. Aan de competitieleiders, zowel van het district als van de afdeling Rotterdam, werd verzocht vóór de zaalhandbalcompetitie alleen uitwedstrijden van de veldcompetitie te laten spelen en na de zaal competitie alle thuis-veldwedstrijden. Dit verzoek werd ingewilligd. Bij het opmaken van dit verslag was echter aan deze velden nog niets gedaan, zodat het bestuur van onze afdeling grote moeilijkheden voor het verdere verloop van de competitie verwacht. Een gunstiger geluid kunnen we laten horen wat het ledental betreft. Vooral de jeugdafdeling is zeer sterk vooruitgegaan. Voor het eerst in het be staan van onze afdeling zijn we deze competitie gestart met een jongens-aspirantenteam. Ook bij de meisjes-aspiranten kwam er een team bij, zodat in de competitie 1962-1963 is gestart met 9 teams, verdeeld als volgt: 2 teams dames-senioren, 1 team dames-junioren, 3 teams meisjes-aspiranten, 2 teams heren-senioren en 1 team jongens-aspiranten. Het aantal leden was aan het einde van dit jaar 115. Door de prestaties van de teams kunnen we ook dit jaar optimistisch zijn. De standen van de eerste teams zijn als volgt:

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 70