zeer duidelijk merkbaar. Mej, A. Kanters is belast met de training van de jeugd. Mogen wij aan het slot van dit beknopte verslag, directie, hoofdbestuur, besturen van de andere af delingen en alle lezers van dit blad, prettige kerst dagen en een sportief 1963 toewensen. Het Bestuur. Afdeling Harmonie Gewoonte getrouw geven wij ook dit jaar weer een overzicht van alle gebeurtenissen, die betrekking heb ben op onze vereniging. In het algemeen kunnen we zeggen, dat 1962 voor ons een goed jaar is geweest. Over het ledenverloop mogen wij zeer tevreden zijn. Het aantal leden is zelfs met twee toegenomen en be draagt thans 70. Wat ons bijzonder verheugt, is ech ter het feit, dat vooral jongeren in de plaats kwamen voor degenen, die zijn vertrokken. Een belangrijke stap was ook de oprichting van een jeugdorkest in het begin van dit jaar. Het was voor ons een open vraag, hoe de jeugd hier op zou reageren. Onze verwachtingen werden niet beschaamd en momenteel zijn de jongens en de meis jes druk aan het studeren. Teneinde de nodige instrumenten voor het jeugd orkest te verkrijgen, was het noodzakelijk om een groot aantal instrumenten van ons orkest te vernieu wen. Wij zijn in de gelegenheid gesteld om eerste klas instrumenten aan te schaffen, hetgeen zeker onze prestaties ten goede komt. De jaarvergadering werd gehouden op 3 februari. Zoals altijd had deze een prettig verloop. Het reeds genoemde jeugdorkest werd opgericht op 13 maart. Hiertoe waren de kinderen met hun ouders naar de kantine van de bedrijfsschool gekomen, waar zij o.a. werden toegesproken door onze ere-voorzitter, de heer B. Wilton. Het winterconcert in het Passage-Theater werd gegeven op 29 maart. In voorgaande jaren viel dit samen met de uitreiking van de Vererende Getuigschriften aan de W.F.-jubilarissen. In verband hiermede was onze tijd van optreden zeer beperkt, zodat we nauwelijks meer van een concert konden spreken. Dit jaar echter hebben wij een aparte avond gekregen. Met mede werking van onze zangkoren is een programma ge bracht, dat allerwegen veel waardering heeft gevon den. Daarom verheugt het ons, dat wij in 1963 een dergelijke avond zullen kunnen geven. Evenals het voorgaande jaar werd ook nu een solisten dag voor en door onze leden gehouden. Wij twijfelen er niet aan dat dit jaarlijkse traditie zal gaan worden. Deze zomer werden twee concerten gegeven, te weten in Sliedrecht en in Stellendam. Beide concer ten hielden verband met jubilea van de plaatselijke muziekverenigingen. Op 8 september voerde onze jaarlijkse bustocht ons naar de Veluwe met o.a. een bezoek aan Sanatorium „Sonnevanck" te Harderwijk. Deze sanatoriumbe- zoeken zijn en blijven een dankbaar werk. Voorts zijn er een aantal muzikale medewerkingen geweest zoals bijv. bij het Koninklijk bezoek en aan taptoes, bloemencorso, enz. De laatste evenementen van dit jaar waren zeker niet de minst belangrijke. Op 22 september behaalde de drumband op een concours in Schiedam een 1ste prijs. De heren muzikanten hebben zich niet laten kennen: op 20 oktober werd te Vlaardingen door het orkest een 1ste prijs behaald. Door een aantal leden werd weer persoonlijk aan diverse solistenwedstrijden deelgenomen, waarbij eveneens goede resultaten werden geboekt. Zo komen we dan aan het einde van dit verslag. We mogen alleszins tevreden zijn, want het kon wederom een goed verslag zijn. Dit gevoel van te vredenheid moet echter direct weer plaats maken voor de wil om in het komende jaar alle krachten aan de vereniging te geven. Dan pas zullen wij ons peil kunnen handhaven. Een goede leiding is hiertoe eveneens onmisbaar, doch gelukkig is deze aanwezig in de persoon van onze dirigent, de heer L. Th. Jansen en in de per soon van de heer A. Meyer als instructeur van de drumband. Wij willen deze heren onze welge meende dank doen toekomen voor de prettige wijze, waarop zij de repetities geleid hebben. Tot slot wensen wij de directie, het hoofdbestuur, onze donateurs en besturen en leden van de andere afdelingen prettige kerstdagen en een voorspoedig 1963 toe. Het Bestuur. Afdeling Hengelsport Wij begonnen het verenigingsjaar 1962 met 38 le den. Dit is geen groot aantal en wij maken van deze gelegenheid gebruik de lezers, die hengelaars wil len worden, op onze afdeling te wijzen. Iedereen is hartelijk welkom. De jaarvergadering bracht geen verandering in de bezetting van de bestuursfuncties. Wel werd er be sloten ook eens een hengelwedstrijd in bootjes te organiseren. Dit visfestijn vond plaats op 2 juni op het Brasemermeer. De vangst viel tegen, al had de prijswinnaar 27 vissen gevangen. In totaal wer den 159 vissen, gezamenlijk ruim 12 kg wegende, uit het water gehaald. Weer en stemming waren opper best. Op 15 september vond een herhaling plaats. Hoe wel wij zeer vroeg waren begonnen, was het resul taat niet best: 94 gevangen vissen, wegende 7.3 kg. Andere wedstrijden rond en in Rotterdam leverden 434 stuks op met een gezamenlijk gewicht van pl.m. 32 kg. De heer J. Broos ving dit jaar de grootste vis (625 gr.) en de heer F. de Houting legde beslag op de eerste plaats met 82 stuks met een gemid delde van 58.6 gr. De wisselbeker, door het hoofdbestuur beschikbaar gesteld, werd door de navolgende heren gewonnen: NIEUWS 66

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 72