1940 GEEN PROPAGANDA! NIEUWS 1941 niets NIEUWS 1942 niets NIEUWS 1943 niets NIEUWS 1944 niets 5 (^)nieuws Februarimaart. In dit W.F.-Nieuws is een artikel opgenomen over de aanmaak van defensiebehoeften. Het is als waarschuwing bedoeld en alweer een voorteken van hetgeen ons in mei staat te wachten. Men maant in dit artikel aan tot voorzichtigheid in uitlatingen tegenover derden over alles wat met onze defensie in verband staat. Een zeer bizondere aflevering is het april/mei orgaan. Het is gedrukt, maar nooit uitgegeven. Velen onzer kennen de reden nog: de Duitsers vallen op 10 mei ons land binnen (letterlijk en figuurlijk). Hierna volgt een groot, wit vak in de geschiedenis van ons personeelsorgaan. Zoals vele, zichzelf respecterende bladen, heeft ook het W.F. Nieuws gedaan: gezwegen, 5 jaren lang! Dit artikel staat op de voorpagina van bovenge noemd W.F.-Nieuws in een afwijkend lettertype. Wij vestigen er in het bijzonder de aandacht op, dat het verboden is op onze onderneming of aan boord van schepen aan of op onze werven propa- ganda-materiaal in welken vorm ook van onverschillig welke politieke richting te brengen, te doen verspreiden of in ontvangst te nemen. Zij, die dit verbod overtreden, stel len zich bloot aan ontslag. DE DIRECTIE De Heer Verloop werd op 21 December 1874 te Utrecht ge boren. Hij ontving zijn opleiding te Delft, waar hij afstu deerde als werktuigkundig ingenieur. Daarna was hij eenige maanden werkzaam bij de Centraal-Spoorweg te Zwolle, één jaar bij Henschel in Kassei en vervolgens bij Werkspoor in Amsterdam (1905 - 1912). Op 1 augustus 1912 werd hij be noemd tot onder-directeur der Maatschappij voor Scheeps- en Werktuigbouw „Fijenoord" N.V. te Rotterdam. Op 23 October 1914 volgde zijn benoeming tot Directeur. Na de samensmel ting van Wilton s Machinefabriek en Scheepswerf en de Maat schappij v. Scheeps- en Werktuigbouw „Fijenoord" werd hij op 11 Sept. 1929 eveneens benoemd tot Directeur van Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf en van de Dok- en Werf-Maat- schappij Wilton-Fijenoord. In den loop der jaren zijn hem verschillende functies in Ver- eenigingen op economisch-sociaal gebied toebedeeld, o.m. bij het Koninklijk Instituut van Ingenieurs; den Metaalbond; de Kamer van Koophandel van Rotterdam; Scheepsbouw Confe rentie (Voorzitter) en Scheepsbouwbelangen (Voorzitter). Hij was lid der Jury-Suprème van de Tentoonstelling te Antwer pen in 1930. Bij Koninklijk Besluit van 25 Juni 1936 werd hij benoemd tot Lid der Handelsmissie naar Zuid-Amerika, in welke hoe danigheid hij Brazilië, Argentinië, Uruguay en Chili bezocht. De jubilaris bezit de volgende ordeteekenen: Commandeur in de Orde van Leopold II, Ridder in de Orde van den Neder- Ir J. H. H. Verloop landschen Leeuw, Commandeur in de Orde van Verdienste („Al Merito") van Chili en Officier in de Ordem Nationaal do Cru zeiro do Sul. Wij hopen dat het den Heer Verloop gege ven moge zijn, nog vele jaren zijn krachten te kunnen wijden aan het welzijn van onze onderneming en haar personeel.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 7