1945 Het W.F. Nieuws herrijst! Na de bevrijding is men niet in staat geweest het personeelsblad onmiddellijk te doen verschijnen. Andere taken hebben voorrang en er is een ontstellend gebrek aan papier. Eerst in september komt het blad opnieuw uit en op pagina 1 staan twee artikelen: een van de bestuurders der onderneming en een redactioneel artikel. VAN DE REDACTIE Weinig vermoedde de Redactie op 10 Mei 1940, dat haar taak voor de eerstvolgende 5 jaren zou bestaan uit wachten op het einde van een oorlog, die zoo onnoemelijk veel leed over de geheele wereld heeft gebracht. Dat het „Wilton-Fijenoord Nieuws" zijn opbouwend werk gedurende een bezetting, die elk recht met voe ten trad, niet zou voortzetten, stond al direct vast, daar de resultaten dan aan den bezetter ten goede zouden zijn gekomen en dit was iets, waarmede een gedeelte van de redactie zich in geen geval kon ver eenigen. In angstige spanning hebben wij den heroïschen strijd gevolgd tusschen de wereldmachten, overtuigd, dat uiteindelijk het recht zou zegevieren en dat ook wij onze opbouwende taak weer zouden kunnen her vatten. Met weemoed moesten wij toezien op het lijden van ons volk, waarbij velen van onze beste zonen en dochteren het hoogste offer moesten brengen voor de thans een feit geworden bevrijding. Met afgrij zen zagen en hoorden wij van de onmenschelijke mishandelingen, die onze landgenoten moesten on dergaan. Maar met blijdschap en dankbaarheid con stateerden wij, dat ondanks verdrukking, mishande ling en vergiftiging door pers en propaganda, de geest kracht van ons volk niet te breken viel. Waar er vie len, stonden anderen gereed de opengevallen plaat sen in te nemen, om aan de wereld te toonen, dat de Nederlandsche geest nog steeds gezond was. De oorlog is door onze bondgenooten en ons gewon nen en met vreugde hebben wij onze bevrijders be groet. Thans rust op ons de taak den vrede te helpen win nen en ook hiervoor zal een zware strijd gestreden moeten worden. Maar ook deze strijd moet en zal door ons gewonnen worden. Wij willen herstellen, wat vernield werd, zoowel op geestelijk als materi eel gebied. Wij willen werken en opbouwen om ons volk te brengen op een peil, dat ver ligt boven dat van 1940. Aller krachten zijn daarvoor noodig. Ook de redactie wil de hare daartoe beschikbaar stellen en verzoekt U haar daarbij te willen steunen door Uw bijdragen regelmatig aan haar in te zenden. VAN DE BESTUURDERS Het is mij een vreugde hiermede het eerste nummer van „Wilton-Fijenoord Nieuws", dat na de bevrijding verschijnt, te mogen inleiden. Niet alleen, omdat dit een nieuw teeken is van de geleidelijke voortschrij ding van den herbouw, maar ook, omdat ik daardoor de gelegenheid krijg in nauwer contact met U allen te komen. De 5 jaren van bezetting waren voor het overgroote deel der Nederlandsche bevolking zeer zwaar, maar toch durf ik te zeggen, dat gij, als werkzaam zijnde bij één van de groote metaalindustrieën behalve den moreelen druk en de ontbering, welke de bezet ting voor iedereen, dus ook voor U allen meebracht - bovendien nog de extra moeilijkheden moest verwer ken, welke daaruit voortsproten. Buitenstaanders zijn zoo vlot in hun veroordeeling d'Jö) nieuws 6

Wilton Fijenoord Nieuws | 1962 | | pagina 8