18 x 25 JAAR eenkomsten worden gehuldigd, zodat wij een soortgelijke gebeurtenis -helaas- niet meer zullen ontmoeten in de geschiedenis van het bedrijf: De jubileumviering op 21-12-1962 blijft een unicum! Wij willen de 16 dames dan ook aanraden dit steeds te blijven gedenken, als zij de sierlijke onderschei ding in de toekomst -naar wij hopen nog zeer lang- met gepaste trots zullen dragen. Het enkelvoudige gouden insigne is uitgereikt aan de dames: J. den Braven, M. Jansen, N. M. Kooy- Noch de sneeuw, noch de gladheid en de koude kon den op 28 december verhinderen dat niet minder dan 18 jubilarissen, vergezeld van hun dames, precies op tijd per auto de werf bereikten om in de kantine van het Hoofdkantoor te worden gehuldigd. De gebruikelijke toespraak werd dit keer door ons di rectielid, ir O. J. van der Vorm, gehouden. Deze con stateerde, dat ook een jubileumbijeenkomst in deze tijd van het jaar - tussen de twee bekende feesten in - wordt gekenmerkt door de bijzondere stemming in welke vele mensen dan leven. Als tolk van alle directieleden was de heer Van der Vorm verheugd, dat hij wederom zo'n groot aantal jubilarissen kon toespreken en zijn waardering mocht uiten voor hetgeen ieder, op zijn plaats in het bedrijf, had verricht in de voorbije 25 jaren. De groep was wat betreft de samenstelling al weer een afspiegeling van het gehele bedrijf: 18 jubilarissen met 18 ver schillende vakbenamingen uit vele afdelingen van de onderneming. Dit hield in dat de persoonlijke felici taties, bij het uitreiken van de gebruikelijke geschen ken, al even gevarieerd zijn geworden. Het kan daar bij dan wel eens gebeuren, dat de spreker in zijn (^NIEUWS man, M. Korpel, W. v. d. Kruit, W. A. P. Peters en A. Valk-Faber. De broche met een robijn ontvingen mej. J. M. T. Mooren, E. Vermeer en A. J. v. d. Wilt. Mej. M. v. Kooten kreeg een speld met 1 briljant. Het met twee briljanten versierde insigne werd uitgereikt aan de dames: E. A. v.d. Burg, J. v. Kooten, A. Molenaar en F. W. Muus. Tenslotte mocht mej. J. E. Spolders de broche met 3 briljanten in ontvangst nemen. toespraak enige bezorgdheid wil uiten. Dit kan dan voorkomen als het een jubilaris betreft, die al beden kelijk dicht de pensioengerechtigde leeftijd is gena derd en die in een uitzonderlijke positie verkeert t.a.v. zijn arbeid op het bedrijf. Bijvoorbeeld als het iemand betreft, die de verantwoording draagt voor het werken met een kostbare machine, waarop een even kostbaar werkstuk wordt gereedgemaakt. Dan rijst al spoedig de vraag: wie zal dit werk straks met hetzelfde verantwoordelijkheidsbesef kunnen voort zetten Ook kan er voor spreker aanleiding zijn om in zijn toespraak, die goede eigenschappen naar voren te brengen, die - zoals het hier werd gezegd - „in de huidige tijd blijkbaar niet meer zo vanzelf sprekend schijnen, bijvoorbeeld het altijd stipt op tijd beginnen en eindigen." Zoals altijd deelden de aanwezige dames in de hulde. In een hartelijk dankwoord sprak de heer Van der Vorm zijn waardering uit voor het werk in het gezin, dat nauw in verband kan staan met de wijze waarop de man zijn dagelijkse taak vervult. Tenslotte dankte spreker de vertegenwoordigers uit vele kringen van het bedrijf, die door hun aanwezig heid blijk van hun belangstelling gaven. Excursies december 1962 - januari 1963 Dinsdag 11 december 1962 H.T.S. Den Haag - 2 groepen van 25 personen. Dinsdag 8 januari 1963 Gr. v. Prinstererlyceum te Vlaardingen - 27 docen ten. Rectificatie Werkveiligheidscommissie Bedrijfsdienst In de gepubliceerde samenstelling „Werkveiligheids- commissies 1962 - 1963" (novembernummer 1962), betrekking hebbende op de Bedrijfsdienst, vervallen de namen D. J. Brouwer en W. Vroeg in de Weij. Daarvoor in de plaats komen: C. v. d. Plaat, bs Bouw bedrijf en J. Buurman, voorman Bouwbedrijf. 16

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 18