VERENIGING Afdeling Harmonie Afdeling Hengelsport Afdeling Mannenkoor Afdeling O. en A. 25 (^NIEUWS Op 22 en 26 december j.l. werd te Krimpen a/d Lek weder om het jaarlijkse solistenconcours gehouden. Een aantal leden van onze vereniging heeft hieraan deelgenomen. Hier volgen de namen van de deelnemers en hun prestaties: 2 e afdeling Mej. I. Hardonk De heer W. Rissema iste afdeling De heer M. G. Scholten De heer G. Struys De heer P. v. Vliet De heer L. v. Vliet De heer L. M. v. Os De heer D. A. Pastoor althoorn IT4 p. 2 de prijs clarinet 132 p. rste prijs tuba 121 p. 2 de prijs trombone 113 p. 2de prijs trombone 119 P- 2 de prijs kwartet 146 p. rste prijs met lof Afdeling Uitmuntendheid De heer J. J. Hardonk clarinet 136 p. iste prijs Ere-afdeling De heer P. v. Vliet y duo 135 p. iste prijs De heer J. J. Hardonk 1 De heer G. Berger tuba 115 p. rste prijs De heer E. Rorije fluit 128 p. rste prijs De heer L. M. v. Os alt sax. 141V2 P- 2de prijs Met deze resultaten mogen wij best tevreden zijn. Alle deelnemers doen wij langs deze weg onze gelukwensen toekomen en wij kunnen hier alleen maar aan toevoegen: ga zo voort Het Bestuur JEUGDORKEST Het is alweer bijna een jaar geleden, dat ons jeugdorkest werd opgericht. Een groot aantal jongens en meisjes is mo menteel ijverig aan het musiceren. Het jeugdorkest kan echter nog meer leden gebruiken. Allen die in het afgelopen jaar de leeftijd van 12 jaar bereikten, kunnen zich thans opgeven. De uiterste leeftijd is 16 jaar. Belangstellenden kunnen zich in verbinding stellen met de secretaris van de Harmonie: A. J. Simpelaar, Nassaulaan 27, Vlaardingen. Mocht u een van onze andere bestuursleden kennen, dan kunt u ook met deze contact opnemen. Het Bestuur De jaarlijkse prijsuitreiking op 1 december 1962 kenmerkte zich zoals altijd door een gezellige sfeer. Zij kennen elkaar goed, de hengelaars en het feit, dat er een bepaalde rangorde wat betreft de hengelkunst bestaat, doet aan de onderlinge verhouding niets af. Iemand, die de 36e prijs wint, staat er even goed op als de eerste prijswinnaar. Met bijzonder veel genoegen hebben wij daar de familie Van der Velden aan het werk gezien: de vader als conferencier, de moeder bij de gezelschapsspelen en op de dansvloer, de vier kinderen met accordeons en gitaren en als artisten in'een klucht. De dames J. en B. van der Velden brachten het gezelschap al spoedig in de juiste stemming met enkele vrolijke openings nummers. Daardoor geïnspireerd, hield de voorzitter, de heer J. Broos, een opgewekte toespraak, waarin hij het wel en wee van de afdeling in 1962 schetste. Hij vond het bijvoorbeeld jammer, dat de leden-opkomst bij deelneming aan concoursen soms te gering was. Dit bracht ook het financiële plan in de war. Hij drong aan op verandering en zeide tot de aanwezige dames: „Stuur uw man naar de waterkant als er een concours is". In 6 concoursen werd 32 kg vis gevangen (434 stuks). Dat betekende het dubbele van de vangst in 1961, ofschoon er minder leden aan de waterkant waren. Van de prijswinnaars noemen wij de eerste zeven: F. de Houting, G. v. d. Burg, H .v. d. Velde, J. Broos, C. v. d. Slot, J. de Kok en J. P. de Broeder. De heer Broos had de zwaarste vis gevangen (625 gr.), maar hij was te bescheiden om dit te berde te brengen. Dit deed de 2e voorzitter, de heer De Nijs. In 1961 veroverde de heer H. v. d. Velde definitief de wisselbeker. Het hoofdbestuur had voor 1962 wederom een beker beschikbaar gesteld. In feite moest deze na elk concours aan de winnaar worden uitgereikt. Ter voorkoming van be schadigingen had men daar van afgezien. Op het toneel over handigden nu de 5 winnaars elkaar de trofee en de laatste winnaar leverde de beker klaarblijkelijk wat ontroerd weer af aan de voorzitter. Hierna werden de fraaie en nuttige prijzen uitgereikt. De voortzetting van het feest wij schreven het reeds werd een succes. Mej. J. v. d. Velden oogstte met haar solistisch nummer, in bet ernstige genre, veel applaus. Samen met haar zuster verzorgde zij de dansmuziek. De gitaristen John en Petra werden eveneens bijzonder gewaardeerd. Vader Van der Velden knoopte een en ander gemakkelijk en vlot aan elkaar en hij stond zowel als leider van de gezelschaps spelen en als balleider zijn mannetje. Het is een prettige, ongedwongen feestavond geworden, zo als wij het van hengelaars onder elkaar gewend zijn te mogen meemaken. In 1963 hoopt het Mannenkoor van W.F. het 25-jarig bestaan te herdenken. Wat zou het bestuur, als die dag is aange broken, graag een goed verzorgd programma voor het voet licht brengen; een programma de naam W.F.-Mannenkoor tenvolle waardig. Nog maar korte tijd geleden nam het koor een vooraan staande plaats in de zangwereld in. Nu kijken we vol ontzag tegen bijvoorbeeld de koren van „Shell" en „de Etna" op. Ondanks de televisie hebben zij een behoorlijk aantal leden. Het W.F.-Mannenkoor daarentegen beschikt nog maar over een kleine, enthousiaste kern, die door ziekte en anders zins steeds kleiner is geworden. Het bestuur vraagt zich af, welke maatregelen het moet nemen om het koor op gelijke grootte als andere bedrijfskoren te brengen. Wij hebben, nadat de heer Lith wegens ziekte als dirigent heeft moeten bedanken, de heer Middelkamp bereid gevonden de dirigeerstok over ons koor te zwaaien. We hopen in hem een energiek persoon gevonden te hebben, die door prettige repetities het koor weer tot bloei zal weten te brengen. Werk is er voor hem en voor de leden genoeg. In april 1963 zal een gezamenlijk concert in het Passage-Theater te Schie dam worden gegeven, waaraan medewerken het W.F.-Dames- koor, het W.F.-Mannenkoor en de Harmonie-W.F. Dit kan een goed concert worden, doch dan moet de dirigent over stemmenmateriaal kunnen beschikken. Hij heeft mannen nodig, die willen zingen en zingen kan iedereen. Wie van U wil ons koor komen versterken? Wie uwer wil medewerken het koor in zijn oude glorie te doen herleven? Aarzelt dan niet, komt eens kijken, luisteren en kennismaken We repeteren elke donderdagavond van 8 tot 10 uur in het Gebouw voor Christelijk Sociale Belangen, Lange Haven 73, te Schiedam. Het Bestuur Op zaterdag, 12 januari, werd in de Stadsgehoorzaal te Vlaar dingen de tweede van de drie cabaretavonden gehouden. On danks het barre winterweer was de zaal uitstekend bezet. De voorzitter van het Hoofdbestuur der Personeelsvereniging, de heer C. Keyzer, had zich bereid verklaard de avond te openen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 27