(jj|) NIEUWS 2 „De ontwikkeling in de Rotterdamse havens gaat zich steeds verder toespitsen in een westelijk en een oostelijk deel. Het westelijk deel met Petroleumhavens, Botlekgebied, Europoort, waar de grote en zeer grote schepen voor massa-vervoer komen, de tankers en de bulkcarriers. Het oudere, thans oostelijke bekken handhaaft zich voor het traditionele stukgoedverkeer met de - wat wij thans noemen - kleinere lijnschepen. Echter ook deze categorie heeft een zeer belangrijk aandeel in de totale activiteit van onze haven. Om deze ontwikkeling op de juiste wijze tegemoet te treden heeft de directie besloten tot een meer bewust doorgevoerde decentralisatie van de afdeling Repara tie. Door modernisering van de outillage van de oude werf in Rotterdam, strategisch uniek gelegen in het hart van het oostelijke havenbekken, wordt dit be drijfsonderdeel geschikt om snel en efficiënt repara ties te verrichten aan vrachtschepen tot 20.000 ton, hetzij aan de werf, hetzij ,,op stroom". De zogenaam de reisreparaties zullen nog meer dan voorheen de belangstelling hebben. De Reparatie-afdeling in Schiedam krijgt meer arm slag om zich te concentreren op de grote schepen en, wat de reisreparaties betreft, bij voorkeur die schepen, die in het Botlekgebied en de Europoort verwacht worden. In dit verband dienen de bouw van het 130.000 ton reparatiedok te Schiedam en het gevestigde reparatie steunpunt in het Botlekgebied genoemd te worden." Modernisering nog niet ten einde Met de her-ingebruikneming van dok 3 is de eerste fase van de modernisatie van de werf Rotterdam ach ter de rug. Er staat echter nog meer op het program ma en daarover zei de heer Meeuwisse het volgende: „In uitvoering zijn thans de modernisering van de scheepsbouwloods en de aanleg van een 140 m lange diepwater-reparatiekade langs de Maas met de vereiste kranen en de overige voorzieningen. Het ontwerp voor deze objecten is volgens onze richt lijnen gemaakt door het Architecten- en Ingenieurs bureau ir F. C. de Weger b.i. te Rotterdam. De uit voering berust bij de N.V. Nederlandsche Beton Maatschappij Bato te Den Haag. Voor de verdere toe komst staan nog op het programma een tweede drij vend dok, de aanleg van nog 2 reparatiekaden en de modernisering van de machinefabriek en de overige werkplaatsen. Daar het niet doenlijk is de zeer vele geluk wensen, ontvangen ter gelegenheid van de jaar wisseling, persoonlijk te beantwoorden, spreken wij langs deze weg daarvoor gaarne onze har telijke dank uit. De directie

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 4