bedroeg 9854 ton. rivierschepen gerepareerd met in totaal 614 hellingdagen. In de dokken der Gemeente Rotterdam werden door ons 10 schepen gerepareerd, metende 87.000 ton met 33 dokdagen. In totaal hebben wij dus 329 schepen gedokt, metende 3.242.000 ton, met 1756 dokdagen. De gemiddelde tonnenmaat der gedokte schepen Van de totale omzet van de afdeling Reparatie was 61 voor Verlenging buitenlandse rekening, hierbij 25 nationaliteiten vertegenwoordigend. m.s. „Jalavishnu" TECHNISCH WETENSCHAPPELIJKE AFDELING Deze afdeling, die het Laboratorium, de Lascontrole Dienst, de Lastechnische Dienst en de afdeling Mechanica omvat, heeft in het afgelopen jaar heel wat opdrachten uitgevoerd en adviezen gegeven. Als bijzonderheid voor het Laboratorium kunnen worden genoemd de proeven ter verkrijging van het certificaat van Lloyd's Register voor het lassen van drukvaten, volgens Klasse I, met een wanddikte tot 40 en uiteindelijk tot 75 mm in het materiaal St. 52. De Lascontrole Dienst en de Lastechnische Dienst werden in vele gevallen ingeschakeld om te adviseren en voorschriften vast te stellen. Het werk van de afdeling Mechanica was van uiteenlopende aard. Er werden opdrachten uitgevoerd over trillingsproblemen, sterkte problemen, berekeningen, vermoeiingsonderzoek e.d. Als bijzondere opdrachten mogen hier wel genoemd worden: 1 het meten van spanningen in de schroefbladen van het s.s. „Vitrea" tijdens de vaart; 2 het berekenen van een dokdeur met behulp van een digitale electronische rekenmachine; 3 het model stromingsonderzoek van het leegpompen van dok 8. li

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 13