bedrug van ruim 14.000.ten goede aan de diverse kruisverenigingen voor verleende gezinshulp. Het bestuur was als volgt samengesteld: Ir B. Wilton voorzitter A. van Dijk secretaris A. Aardoom B. Blommers H. de Lange P. Ooms Ideeënbus Het is noodzakelijk gebleken de opzet van de Ideeënbus te herzien en in de loop van 1962 is dit probleem onder de loupe genomen. Mede daardoor was het aantal ingediende ideeën gering en konden er slechts 5 inzendingen beloond worden. C.A.O.'s in de Metaalindustrie Met ingang van 1 april werd een algemene loonsverhoging toegekend, welke in 1961 in de Vakraad voor de Metaalindustrie, resp. de centrale commissie, was overeengekomen. De verhoging bedroeg voor de uur- en weekloners 5 cent per uur en voor de beambten 3 van het salaris. De onderhandelingen over vernieuwing van de C.A.O. hebben vóór het jaareinde niet tot resultaat geleid. Dit betekende, dat bij de aanvang van 1963 geen collectieve arbeidsovereenkomst van kracht was. De per 31 december 1962 geldende regelingen zouden voorshands worden gevolgd, totdat ze door nieuwe bindende afspraken waren vervangen. Kort voor het afsluiten van dit jaaroverzicht werd in het georganiseerd overleg overeenstemming bereikt over een nieuwe C.A.O. De jaarlijkse vakantie van de beambten, ingedeeld in één der groepen A 4, B 5 en C 3, werd ingevolge de per 1 februari 1962 van kracht geworden C.A.O. verlengd met 2 dagen en derhalve van 13 werkdagen gebracht op 15 werkdagen. Huurcompensatie In verband met de per 1 september in werking getreden huurverhoging werd aan alle werknemers een compensatie toegekend. Sociale lasten De ingevolge wettelijke voorschriften en collectieve arbeidsovereenkomsten verplichte sociale lasten en de verleende voorzieningen hebben in 1962 10.193.504,bedragen. (In 1961 9.635.875,—). Bedrijfspensioenfonds De verplichte bijdrage aan het Bedrijfspensioenfonds voor de Metaalindustrie bedroeg over 1962 709.831,terwijl met de op vrijwilligheid gebaseerde ondersteuning van oud-werknemers of hun nabestaanden een bedrag van 532.961,gemoeid was. Personeelsbestand In verband met de krappe arbeidsmarkt was het moeilijk het personeelsbestand op peil te houden. Einde januari 1962 werd dan ook besloten op korte termijn over te gaan tot het aantrekken van Spaanse arbeidskrachten. 19

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 21