ONDERHANDEN WERKEN Aan het einde van 1962 waren onderhanden: voor rekening van PHs. van Ommeren N.V.: het turbinetankschip „Avedrecht", 48.500 ton draagvermogen, Wilton-Fijenoord/Pametrada-turbine van 16000/17600 apk; voor rekening van het Departement van Defensie: Hr. Ms. Onderzeeboten „Potvis" en „Tonijn" met bijbehorende torpedolanceerbuizen; voor buitenlandse rekening: twee kraanliggers; voor rekening van Van der Giessen-de Noord N.V.: een Wilton-Fijenoord/M.A.N.-motor van 7760 apk en drie Wil ton-Fijenoord/M.A.N.-dieselaggregaten; voor rekening van de United Kingdom Atomic Energy Authority: een aantal reactievaten; voor rekening van De Rotterdamsche Droogdok Maatschappij N.V.: werkzaamheden ten behoeve van de geleide-wapeninstallatie aan boord van Hr. Ms. Kruiser „De Zeven Provinciën". Voorts waren in uitvoering: voor het Departement van Defensie en een buitenlandse opdrachtgever een aantal orders voor de revisie van geschut; voor buitenlandse marines een aantal Dato-installaties ten behoeve van de opsporing van onderzeeboten, alsmede een opdracht voor verdere ontwikkeling op dit gebied; voor de chemische en petro-chemische industrie is een aantal opdrachten onderhanden, w.o. destilleerkolommen. Bovendien bevatten de onderhanden werken een aantal opdrachten voor onze afdeling Reparatie. INVESTERINGEN In de hiervoor gepubliceerde gedetailleerde verslagen heeft u reeds kunnen lezen, dat ook in het afgelopen jaar weer vele werken zijn uitgevoerd, die ten doel hebben het bedrijf aan te passen aan de eisen, die de ontwikkeling op het gebied van de scheepsbouw c.a. stelt. Als voornaamste noemen we hier het verlengen en moderniseren van dok 5, waardoor thans tankschepen met een draagvermogen tot 36.000 ton kunnen worden opgenomen; het moderniseren van de werf te Rotterdam, waarvan het eerste gedeelte gereed kwam, zodat dok 3 aldaar weer in gebruik kon worden gesteld; de verlenging en afsluiting van de overkapping van de onderzeeboothellingen; het centrum in het Botlekgebied, van waaruit een vlotte dienstverlening kan plaats vinden aan schepen in het meer westelijke havengebied van Rotterdam; en de gebruikelijke aanschaffingen ten behoeve van de bedrijfsuitrusting. Ook voor de komende jaren zal het investeringsbeleid worden beheerst door het in 1961 genomen besluit tot de bouw van een gegraven dok voor zeer grote schepen. Het totaal over 1962 voor investering geboekte bedrag beloopt 14.571.177,en uit de hierna volgende winst- en verliesrekening zult u zien, dat dit bedrag geheel ten laste van 1962 is afgeschreven. In verband met de te verwachten grote uitgaven, welke met de verdere uitvoering van het investeringsprogramma zullen zijn gemoeid, is verder uit 26

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 28