N.V. Scheepswerf en Machinefabriek „Waalhaven" v.h. Lith Madern, Rotterdam; N.V. Koninklijke Nederlandse Vliegtuigenfabriek Fokker, Amsterdam; N.V. Cura^aose Dok Maatschappij, Willemstad (Curasao); C. de Neeff N.V., Vlaardingen; Lisnave, Estaleiros Navais de Lisboa S.A.R.L., Lissabon (Portugal); en diverse andere ondernemingen. Andere vastgelegde middelen bestaan uit leningen en effecten niet officieel genoteerd tot een bedrag van 10.184.551, Onder het hoofd voorraden wordt voor magazijnvoorraden en werken onderhanden voor rekening van derden een bedrag genoemd van 34.237.480, Het betreft hier dus de waarde van alle in de magazijnen in voorraad zijnde goederen en de waardering van onderhanden werken voor rekening van derden. Uiteraard is er verder een grote post voor debiteuren, dat zijn dus personen of ondernemingen, die op 31 december een schuld aan onze onderneming nog niet vereffend hadden. 18.949.793, De laatste post „liquide middelen" omvat: effecten (officieel genoteerd) depositorekening kas en kassiers en bedraagt 54.122.898, Een belangrijk deel van dit bedrag staat op depositorekening, hetgeen wil zeggen, dat het bedrag in zijn geheel of in gedeelten gedurende een bepaalde periode is gedeponeerd bij een bank tegen een van tevoren overeengekomen rentevergoeding. Het totaal vormt dan de balanstelling, welke ook aan de creditzijde is genoemd, van 131.112.844, VOORUITZICHTEN Het jaar 1962 mag dus zeker niet als een ongunstig jaar worden gezien. Er is, mede dank zij de afrekening van opdrachten uit de achter ons liggende goede jaren, een behoorlijke winst gemaakt, waardoor het mogelijk is aan aandeelhouders een dividend van 16 uit te keren en voor commissarissen, directie en personeel een bedrag van 4.408.905,te bestemmen. Hoe zijn nu de vooruitzichten voor het lopende jaar? De opdracht voor de bouw van een fregat voor de Koninklijke Nigeriaanse Marine en de reeds in aanbouw zijnde twee onderzeeboten voor de Koninklijke Marine geven aan onze afdeling Nieuwbouw een aanvaardbare bezetting tot in 1965. 30

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 32