De werkbezetting van onze afdeling Algemene Werktuigbouw kan voor het lopende jaar redelijk worden genoemd. Voor de afdeling Reparatie is het moeilijker nu reeds iets over de bezetting te zeggen. Deze is namelijk in de eerste plaats zeer afhankelijk van het aanbod, dat terugloopt door het in de vaart komen van grotere en moderne schepen en in de tweede plaats van de toenemende concurrentie van andere werven. Deze concurrentie neemt nog toe doordat de nieuwbouwwerven, bij gebrek aan opdrachten voor de bouw van nieuwe schepen, zich meer en meer ook gaan toeleggen op de reparatie van schepen. De verwachting bestaat echter, dat in dit jaar een redelijke werkbezetting zal kunnen worden gehandhaafd, waarbij er echter rekening mede moet worden gehouden, dat de sterk concurrerende prijzen van invloed op het financiële resultaat zullen zijn. De extreme weersomstandigheden in de eerste maand van dit jaar hebben een ernstige vertraging in de uitvoering van vele werkzaamheden veroorzaakt en de bezetting derhalve ongunstig beïnvloed. Hoewel dus de bezetting voor 1963 niet ongunstig kan worden genoemd, zal de voortgaande stijging van de arbeidskosten, welke niet voldoende door een stijging van de productiviteit wordt opgevangen, een verdere daling van de financiële resultaten ten gevolge hebben. Bovendien zullen in 1963 geen langlopende opdrachten uit voorgaande jaren tot afrekening komen. Wij hopen, dat u door voorgaande uiteenzetting een inzicht heeft gekregen over de gang van zaken in ons bedrijf over het afgelopen jaar en willen gaarne van deze gelegenheid gebruik maken het gehele personeel dank te brengen voor de betoonde activiteiten en verleende medewerking. DE DIRECTIE 31

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 33