Twaalf om- en bijscholingsgetuigschriften uitgereikt In de Blauwe Zaal van Dokkantoor Oost heerste op 22 februari, 's avonds na 5 uur, een gezellige drukte. Zes pijpfitters en zes werknemers uit de Machinefa briek waren daar met hun vrouw of verloofde geko men om hun bij- of omscholingsgetuigschrift in ont vangst te nemen. De pijpfitters volgden de bijscho lingscursus in het Introductiecentrum. Zij bekwaam den zich daar in elektrischlassen, autogeenbranden en stellingmaken. Van de zes M.F.-werknemers wer den er in de Machinefabriek vijf tot kotteraar en een tot radiaalboorder omgeschoold. Ir B. Wilton sprak de geslaagde cursisten toe en reikte hun daarna het diploma uit. In zijn toespraak wees spreker erop, dat aan de bij- en omscholing in de laatste jaren meer en meer aandacht is besteed. In een bedrijf is het nodig, dat men de vaktaal kent. Het vak zelf en de bijbehorende vaktermen leert men het beste als men erin wordt onderwezen door mensen, die beide volkomen beheersen. Inzake deelname aan een cursus merkte spreker op, dat de gezamenlijke inspanning van de cursisten om een getuigschrift te behalen een onderlinge band kweekt. Men spant zich te samen in en lost met el kaar verscheidene problemen op. De bekroning van deze inspanning is tenslotte het diploma, dat na een succesvol examen wordt uitgereikt. Met een persoonlijke felicitatie voor elk der ge slaagden reikte de heer Wilton het begeerde papier uit. Ir E. Boon wenste de geslaagden geluk namens de bedrijfsleiding van de Machinefabriek. De heer D. A. van Woerkom richtte zich na een algemene felicitatie nog in het bijzonder tot de zes pijpfitters en zei, dat door het verwerven van o.a. lasvaardigheid, voor deze groep de mogelijk heid is geschapen om aan boord van schepen be paalde onderdelen van het werk geheel zelfstandig uit te voeren. Onnodige wachturen worden hier door vermeden en er wordt dus efficiënter ge werkt. Dit zal de man in kwestie ook meer voldoening schenken. Bij vermindering van werk zaamheden bestaat de mogelijkheid, dat hij in zijn nevenberoep wordt tewerkgesteld. Het behalen van een getuigschrift betekent niet, dat men nu op zijn lauweren kan gaan rusten. Men moet dezelfde interesse blijven tonen, die men tij dens de cursus tentoonspreidde, anders gaat de opge dane kennis gauw verloren en zijn kosten en moeiten vergeefs geweest. De heer Van Woerkom wees in dit verband erop, dat de geslaagden de steun van de bazen nodig hebben en hij deed op deze cate gorie een beroep die bijstand te blijven verlenen. Tenslotte dankte hij allen, die bij de opleiding di rect of indirect hadden medegewerkt om deze te doen slagen. Hij sprak de hoop uit, dat nog vele cursussen zouden volgen. Als derde en laatste spreker verscheen de heer B. Blommers achter de katheder. Na zijn felicitatie betoogde de secretaris van de Ondernemingsraad het verheugend is vinden, dat steeds weer men sen in ons bedrijf te vinden zijn, die van de gele genheid tot uitbreiding van vakkennis gaarne ge bruik maken. Hij raadde de geslaagden aan om ook hun collega's duidelijk te maken, hoe nuttig het is als men zijn vakbekwaamheid vergroot. Dit be tekende volgens spreker niet, dat men hier als één lingen werkt. Integendeel, alles wat men doet is een samenspel van velen. Het is voorts een goede gedachte om in de toekomst alle opleidingen via het Introductiecentrum te doen geschieden. Ir B. Wilton sprak de geslaagde cursisten toe en reikte daarna het diploma uit Aan het einde van zijn betoog richtte spreker na mens de geslaagden een dankwoord tot de directie en tot rallen, die aan de opleiding hun krachten gaven. De heer C. de Wit draaide ten afscheid een fasci nerende film over de mens in de ruimte; een film, die laat zien, dat er duizend en één problemen op doemen, als de mens de ruimte wil overwinnen. Wat die problemen zijn en hoe men ze zo volle dig mogelijk denkt op te lossen, laat het filmpje op suggestieve wijze zien. Niettemin beseft men na afloop, dat men pas aan het begin staat van de menselijke ruimtevaart in de ware zin van het woord. 42

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 44