40 - jarige jubilaris ontvangt op jubileumbijeenkomst een Koninklijke Onderscheiding „U hebt uw taak nu 40 jaren lang op eervolle wijze verricht en ik deel u mede, dat Hare Majesteit de Koningin u de Eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau heeft toegekend. Het is mij een eer als eerste u en uw bedrijf hier mede te feliciteren." Met o.m. deze woorden richtte mr. J. W. Peek, burgemeester van Schiedam, zich op 22 februari tot de heer E. Briegoos, onderbaas afdeling Ver- halers. Deze onderscheiding kwam voor het merendeel van de aanwezigen op de jubileumbijeenkomst, waar 17 jubilarissen werden gehuldigd, als een grote verrassing. Als woordvoerder van onze directie had ir A. Meijer de jubilarissen reeds toegesproken. In zijn rede ge tuigde hij van zijn waardering voor de steeds gro ter wordende kern van mensen, die door een lang durig dienstverband hebben bewezen trouw te wil len blijven aan de onderneming. „Die trouw en toewijding van deze vaste kern hebben wij nodig, willen wij als bedrijf blijven, wat wij zijn. Mede daarom wordt door ons gaarne zo veel aandacht aan een jubileum geschonken," zei de heer Meijer. Spreker roerde aan hoeveel veranderingen de jubi lerende werknemers in hun diensttijd hebben mee gemaakt en hoeveel dit vereiste van hun aanpas singsvermogen. Voor al deze toewijding dankte hij de jubilarissen van harte en hij hoopte, dat zij nog vele jaren tot de vaste kern van het bedrijf mogen blijven behoren. Vervolgens richtte spreker de schijnwerper op de aanwezige dames en hij wees erop, dat zij vermoe delijk wel eens hebben ondervonden, „dat het aan de mannen soms is te merken, dat ze het op hun werk echt niet cadeau krijgen". De medewerking van de dames op het thuisfront stelde de heer Meijer op hoge prijs. Tijdens de uitreiking van de gebruikelijke geschen ken wijdde spreker aandacht aan de verrichtingen in het bedrijf van iedere jubilaris persoonlijk.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 45