M. S. Rangitane" ongewoon krukastransport Burgemeester Peek: groot bewonderaar van het verhalersvak Burgemeester Peek was verheugd dit feest te mo gen meevieren. Onder de jubilarissen is er één, die 40 jaar in dienst van het bedrijf is. Hem wilde spreker op deze dag speciaal toespreken, omdat men in overheidssfeer aan veertig- en vijftigjarige jubilea aandacht besteedt. Dit betekende volgens de heer Peek niet, dat men een 25-jarig jubileum minder belangrijk acht. De gemeentelijke vertegenwoordigers van Schiedam kwamen al vaak bij Wilton-Fijenoord: bij tewater latingen, belangrijke uitbreidingen van het bedrijf, enz., enz. Bij zulke gebeurtenissen is het niet goed mogelijk ieders aandeel in de arbeid op de werf te belichten. Daarom is het zo verheugend, dat deze jubileumbijeenkomsten worden gehouden. Daarna ging spreker over op de persoonlijke be kwaamheden en verrichtingen van de heer Briegoos, waarbij bleek, dat de heer Peek een groot bewon deraar is van het verhalersvak. Eigen aanschouwing had hem geleerd hoe moeilijk dit vak soms is en hoe groot de verantwoordelijkheid. „De jubilaris heeft zijn krachten gegeven aan het Wilton-Fijenoord-bedrijf - de grootste onderneming in Schiedam - en heeft daarmede tevens grote dien sten bewezen aan onze stad. In nog groter verband gezien, heeft hij door zijn toegewijde arbeid het Vaderland gediend". Hierna maakte burgemeester Peek het besluit van H. M. de Koningin bekend, dat de heer Briegoos de Eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau is verleend. „Deze onderscheiding is tevens een herinnering aan alles wat in uw leven passeerde, een herinne ring aan lief en leed. Tegelijkertijd is deze een prikkel om voort te gaan op de ingeslagen weg, zolang u dit is gegeven." Aan het einde van zijn rede wees de heer Peek op de zinvolle en hoopvolle spreuk, die op de medaille staat te lezen: God zij met ons. Ir Meijer reikte namens het bedrijf de draagme- daille uit en het deed hem bijzonder veel genoegen de heer Briegoos met de Onderscheiding te mogen feliciteren. Ook voor het bedrijf is het een eer, dat werkne mers op deze eervolle wijze worden onderscheiden. In oktober 1962 ontvingen wij van de New Zealand Shipping Company Ltd. te Londen opdracht tot het vernieuwen van het achterste deel van de kruk as van de bakboord zes-cylinder 725 x 2250 mm Doxford hoofdmotor van één van haar passagiers schepen n.l. het m.s. „Rangitane". Op zichzelf geen bijzonder karwei voor W.F. zult u zeggen. Twee factoren echter bestempelden deze opdracht toch tot ongewoon. In de eerste plaats diende het werk uitgevoerd te worden binnen een tijdsbestek van 5 weken; n.l. de tijd die anders beschikbaar was voor tussentijdse kustreizen in Europa. Het schip moest haar reis naar Nieuw Zeeland op de datum van haar vaste reisschema kunnen aanvan gen. Dus een bijzondere korte reparatietijd. Wij moesten deze opleveringstijd garanderen. Ten tweede was de machinekamer van het betref fende schip geheel ingebouwd, zodat van een trans port recht omhoog door het schijnlicht, zoals ge bruikelijk is, geen sprake kon zijn en de normale werkwijze, n.l. het practisch geheel demonteren van de hoofdmotor, niet werd gevolgd. Bijzonder overleg en zorgvuldige voorbereiding en planning waren dus voor dit karwei een eerste ver eiste. In nauw overleg met alle bij de demontage betrok kenen werd een plan de campagne opgesteld en uitgewefkt. Hierbij bleek uit een door de eigenaar verstrekte tekening, dat indien de nodige gaten ge- 44

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 46