Van 27 februari t,/m 2 maart werd de technische proeftocht gehouden van het turbinetankschip „Vitrea", draagvermogen 33.000 ton, bouwnummer 763. Het schip wordt voortbewogen door een Wilton- Fijenoord/Pametrada-turbine van 11.000 apk en werd op 21 maart aan de opdrachtgeefster, Shell Tankers N.V. te Rotterdam, overgedragen. Op 10 april werd uit het bouwdok de nieuwe sectie voor dok 5 uitgedokt. Deze sectie werd gebouwd ter vergroting van de capaciteit van dok 5. Het tussenbouwen werd door de afdeling Reparatie uitgevoerd. De tewaterlating van het motorvrachtschip „Grebbedyk" met open schutdek, bouwnummer 776, draagvermogen 10.000 ton, voor de Holland-Amerika Lijn, vond plaats op 17 april van Helling 6. Het m.s. „Grebbedyk" schip is uitgerust met een Wilton-Fijenoord/M.A.N. motor van 10.400 apk. Op 7 juli werd de technische proeftocht gehouden, waarna het schip op 23 juli aan de Holland-Amerika Lijn werd overgedragen. Op 3 mei werd op Helling 6 de kiel gelegd voor bouwnummer 775, de 48.500 tons tanker, welke in opdracht van PHs. van Ommeren wordt gebouwd. Voor het eigen bedrijf werden twee sleepboten gebouwd, n.l. de „Company" en de „G. M. Roentgen", welke op 25 april afgeleverd werden. In de Onderzeebootloods werd op 17 december de kiel gelegd voor de eerste van de 2 onderzeeboten welke gebouwd zullen worden in opdracht van de Koninklijke Marine. Op 26 november werd eveneens in deze loods begonnen met de bouw van de tweede onderzeeboot. Deze schepen hebben de bouwnummers 782 en 783 en zullen t.z.t. de namen ontvangen van „Potvis" en „Tonijn". Op 27 september werd uit het bouwdok uitgedokt het m.s. „Gorredyk" - bouwnummer 777, een zusterschip van de „Grebbedyk". De technische proeftocht vond plaats op 12 december en het schip werd vervolgens op 21 december aan de Holland-Amerika Lijn overgedragen. Voor opdrachten, die de afdeling Reparatie ontving voor het verlengen van een vijftal schepen, werden door de afdeling Nieuwbouw de secties vervaardigd. Vier secties kwamen in 1962 gereed, terwijl aan de vijfde in 1962 begonnen werd. Voor de „Crystal Jewel" werd een dekhuis gemaakt, hetwelk compleet 7

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 9