intik elkm Veilig Werken, tol dit niet per ongeluk U bent persoonlijk belast met uw veilig werken y; 263 v I 's Apprenda uno a otro trabajar con cuidado, no se lo apprenda ,,por accidente" No saber, pués preguntar Veiligheid.... maak er een gewoonte van! PREVENTJE Het Veiligheidsinstituut heeft al eerder een landelijke prijsvraag uitgeschreven voor een passende naam dat bijgaand figuurtje zou moeten dragen tot meerdere propaganda voor het veiligwerken. Tijdens de opening van de 5e Bedrijfs-Veiligheidsbeurs, gehouden te Amsterdam op 22-4-'63, werd de gekozen naam bekend gemaakt. In het Wilton-Fijenoord Nieuws van februari 1963 bent u hierop attent gemaakt en in de gelegenheid gesteld hieraan deel te nemen. Bovendien was hier intern een prijs aan verbonden voor de drie beste inzendingen, onafhankelijk van de landelijke beoordeling door het Veiligheidsinstituut. De drie prijzen gingen naar de volgende inzenders: le prijs mevr. Bruikman, Richard Holstraat 12, Vlaardingen. 2e prijs de heer J. J. Fluyt, van Viandenstraat 85, Vlaardingen. 3e prijs de heer A. H. Schumacher, van Noortwyckstraat 56 b, Rotterdam 8. De inzendingen werden beoordeeld door de Kleine Commissie van de Ondernemingsraad. De Veiligheidsdienst. U helpt toch ook mee om onze spaanse medewerkers de veiligheidsgedachte bij te brengen? Waarom we speciale aandacht hieraan schenken? Omdat onze spaanse werknemers meer letsel oplopen dan verwacht mag worden. Ook dit is begrijpelijk, want alle nieuwelingen, die een bedrijf binnen komen, maken gemiddeld eens zoveel brokken als degenen die langer aan eenzelfde bedrijf verbonden zijn. Oorzaken zijn: nog niet de goede handvaardigheid, onvoldoende routine enz., kortom, het zich voelen als een kat in een vreemd pak huis. Wij weten wel dat taalmoeilijkheden hier ook een rol spelen, maar dan moeten we het werk maar met gebaren voordoen. Maar vooral wijzen op het veilig werken. „Help eens een handje!" A nuestros trabajadores espanoles Seguramente se habra dado cuenta que en esta empresa donde tra- baja, su dirección quiere hacer todo lo que puede para evitar acci- dentes. En una empresa en la que tienen lugar muchos accidentes no puede nunca ser buena. La mayoria de las veces es bien conocido que personas que todavia no estan „duchos" son causa de mas accidentes que aquellos que ejecutan el mismo trabajo mas tiempo. También en su grupo resulta que la cantidad de accidentes son mayo- res que en sus companeros de trabajo holandeses. Pero esta can tidad mayor de accidentes la queremos reducir lo mas pronto posible. A consecuencia de esto pedimos a sus colegas holandeses en un articulo adjunto que se lo hagan lo mas facilmente posible, verdade- ramente de la manera mas segura. Conoce las banderas de seguridad verde que ondean a las entradas de la empresa? En estas banderas hay un circulo. En este circulo ve usted V y un 1 con un punto, que significa punto primero seguridad asi pues a eso nos atenemos. Seguridadtómela por costumbre.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 19