Alweer 250 veilige werkdagen bij Bankwerkers Nieuwbouw Die boot moet varen- of „ook de ouderen doen nog mee" m Deze tweede veiligheidscompetitie is met het behalen van de 250 veilige werkdagen door de groep van bs. Veldhoen op 27 mei 1963 afgesloten. Voor de veiligheidscompetitie is de afdeling Bankwerkers Nieuwbouw verdeeld in drie groepen, res pectievelijk onder de bazen Veldhoen, Troeleman en onderbaas Korpershoek. Ook bij deze gele genheid heeft de heer ir B. Wilton zijn mening te kennen gegeven over het veilig werken en dan vooral in goed teamverband. De eindstand is als volgt: Groep sterkte ongevallen aantal veilige ongevallen dagen bs Veldhoen 25 1 250 4 obs Korpershoek 25 3 191 12% bs Troeleman 25 5 104 20 totaal 75 9 12 Het ongevallenpercentage bedroeg, voordat de Bankwerkers Nbw. aan de veiligheidscompetitie deel namen, 20.5 Door middel van de competities is dus een mooie daling bereikt van 8.5 Onze hartelijke gelukwensen met dit mooie resultaat. de Veiligheidsdienst. Uithreiding veiligheids competities. Op 15 mei 1963 is afdeling 86, Terreindienst gestart en op 31 mei 1963 afdeling 04, Boorders. Ntt we sinds enkele jaren de 5-daagse werkweek ken nen, blijjt toch voor een gedeelte van ons bedrijf, het welk het nauwste verbonden is met de varende sche pen, de dienende taak - modern gezegd de zoge naamde „Servicegedachte" - tijdens de weekeinden doorgaan. Op zee varen de schepen nu eenmaal 24 uur van de dag en onze Reparatie Afdeling zal hier ook zo veel als mogelijk méé moeten gaan om, speciaal in deze tijd van kentering in de scheepvaart, haar steentje tot de instandhouding van de bedrijfsgemeenschap W.F. bij te dragen. Nu wilde het zo, dat op één van de eerste weekends in dit jaar met werkelijk mooi weer, de schroef- en asploeg op zaterdag in Dok IV druk in de weer was een reserveschroef te monteren. Er was beloofd, dat het schip zaterdagavond weer vaarklaar zou zijn. 's Ochtends was er al druk door eigenaars en agenten getelefoneerd hoe laat het schip kon uitdokken. Indien de passing van de reserveschroef op de schroef as ineens goed zou zijn, de Surveyor van het Classifi catiebureau op tijd zou zijn om de „passing" af te nemen, zat het er nog in. In de middag bleek, dat als men na 5 uur even zou dóórstaan, zaterdagavond de werkzaamheden gereed zouden zijn. Een nachtploeg voor zaterdag was niet beschikbaar en een gedeelte van de dagploeg had geen gelegenheid of animo - het weer was ook zo aanlokkelijk - om door te staan. Nu bleek weer hoe in ons bedrijf het teamverband tussen de diverse afdelingen noodzakelijk is; valt één van de schakels weg dan stagneert het gehele werk. De bankwerkersvoorman was in overleg met de be drijfsleiding direct bereid er op uit te trekken om bankwerkers thuis te gaan halen. Namen en adressen werden verzameld, een auto ge charterd en hij trok er op uit en met succes. Daarnaast moest nog geprobeerd worden enkele men sen van de sjouwersafdeling op te halen. De baas van onze sjouwersafdeling gaf bij telefoni- tf

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 20