6) We hebben wel eens vlug een tent zien opzetten, maar in Esbeek, dat sloeg alle records. Zonder praten, zonder ver der overleg vlogen de drieëndertig naar hun slaap-linnen. Iedereen wist precies wat hij te doen had en in de tijd dat de toekijkers een halve sigaret gerookt hadden stonden ze overeind: alle twintig tweepersoons tentjes. 7) Ineens hield de regen op, ineens was de zon er en achter elkaar begonnen de activiteiten uit het Vormings kamp: het hangrek, stuk voor stuk, sport staalt spieren 8) Brand, midden in het kamp! Geen alarm, want het was een opzettelijk aangestoken brand. Met blusapparaten - en gewapend met helmen - gaat de kampbrandweer het vuur te lijf, onder leiding van de in het wit gestoken kampleider Van Maanen. Nu een oefening, straks kan het ineens echt zijn; dan zijn de mannen van het Vormingskamp niet door een verrassing te overrompelen, dan zijn ze op hun taak voorbereid. 9) Waar officiële genodigden zijn is ook het openbaar ge zag aanwezig. De adjudant van politie in Hilvarenbeek was er met een van zijn mensen bij, toen het Vormingskamp geopend werd en als dan al die jongeren zo nodig moeten springen en brandblussen, dan is het intussen best uit te houden met een glaasje bier en een sigaar. - Tenslotte kan de boog niet altijd gespannen blijven - ook niet in Esbeek. 5) Nauwelijks was die officiële opening van het kamp een feit of onder het oog van de genodigden uit Rotterdam en Hilvarenbeek riep kampleider H. P. van Maanen zijn (jonge) mannen bij elkaar: „Wat we nu doen is in recordtempo de twintig tenten opzetten, aan de slag en succes", aldus de kampleider.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 23