plus vaklieden, die je bepaald niet mag onderschat ten", wordt me in het oor gefluisterd. En wie zei dan dat ik dat deed, dat onderschatten? „Neen, neen, niemand, maar ik mag het toch wel zeggen". Hij mocht, maar ik was er allang achter. Je hoort zo nogal wat. Gewoon, op het achterdek, tussen de trossen kabel en de matrozen die een half uur hun blauwe ankers op de blote armen in de warme zon lieten bruin bakken. Een babbeltje maar, met de 56-jarige matroos H. van Vliet, die bij de afdeling Tuigerij werkt. De hele oorlog gevaren, vier keer van schip veran derd, telkens net voordat het schip werd getorpe deerd. In Londen gezeten, tussen de bommen van de Blitz. „Ik ging maar weer gauw naar zee, daar was het veel veiliger. De hele oorlog gevaren, overal, hele wereld, troepen en transporten, eigen lijk niks bijzonders meegemaakt". Neen, neen, dat zal best, maar intussen. Is u dat ook wel eens opgevallen, dat mensen die gewoon echt iets hebben gedaan onder - laten we zeggen: moeilijke omstandigheden - daar nooit stoer over doen? Leerling geslaagd De „meesters" hebben de rapporten klaar en leer ling „Avedrecht" is met lof geslaagd. Al die experts, ze hebben hun cijfers uitgedeeld en als ik het goed heb begrepen zijn het allemaal negens en tienen geworden. Dat is plezierig voor de kopers van Van Ommeren, dat is heel prettig voor Shell, die de „Avedrecht" voor twee jaar heeft gecharterd en dat is een stevig compliment voor alle mensen van hoog tot laag van Wilton-Fijenoord, die het schip met gezamen lijke inspanning hebben gemaakt tot wat het nu is: de trots van de vloot van Van Ommeren, de groot ste tanker die ooit van de W.F.-werf is gelopen. „En als we nu eens gingen eten?", stelde een ste vig „Avedrecht"-officier voor; „ik rammel als twee zinken teilen in elkaar in een onweersbui". We zakten naar beneden, naar de eetsalon, waar kroketten, ham en rostbief ons aankeken. „Van die namaak-hapjes eet je maar ergens in Frankrijk of Italië, hier op een Nederlands schip wordt stevig gehacheld", en hij liet van de kroket na een hap nog een restje over. - U bent ook helemaal tevreden over die „Ave drecht", wilde ik een gesprek opzetten. „Ik zou je kroket eens opeten", was het antwoord. P. W. RUSSEL Kopenhuren, bouwen, oftewel De Grote Drie, gefotogra feerd op de Avedrecht". Links de heer J.Hudig vanVan Om meren, midden de heer Blakely van Shell en rechts ir A. Meijer van W.F. Door autopech was de journalist Herman Nelissen van de Wereldkroniek te laat aan de Afbouwkade. Dat kostte hem een kwartier later, een klimpartij langs de touwladder mid den in de Waterweg. 5

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 7