mm OVERDRACHT mm Slechts enkele uren voordat het pl.m. 51.000 ton me tende turbinetankschip zou vertrekken voor zijn eer ste reis, vond op 11 juni 1963 aan de afbouwkade de overdracht plaats. Namens de werf sprak de heer ir A. Meijer, die het geforceerde tempo, waarin de afbouw van het schip tengevolge van de lange en strenge winter moest ge schieden, memoreerde. Hierdoor moest ook de over dracht op de valreep van het vertrek in kleine kring plaats vinden. Het verheugde de heer Meijer echter in het bijzonder, dat de doopster van de ,,Avedrecht" mevrouw G. de Pous-van Itterzon, vergezeld van haar echtgenoot, de minister van Economische Zaken, deze korte plechtigheid met haar aanwezigheid wilde op luisteren. De ontstane achterstand in de afbouw kon later, al dus spreker, gelukkig worden ingelopen, dank zij de inspanning en de toewijding van alle betrokkenen. De heer Meijer wilde dan ook niet nalaten bij deze gelegenheid allen - de officiële instanties, de techni ci van de rederij en niet in de laatste plaats ,,onze eigen mensen" - hiervoor openlijk te bedanken. Met de wens, dat de „Avedrecht" met haar bemanning behouden en succesvol zouden mogen varen, besloot de heer Meijer zijn toespraak. De heer J. Hudig, die het schip namens de rederij aanvaardde, gaf uitdrukking aan zijn tevredenheid - ondanks de strenge en lange winter slechts 11 da gen later opgeleverd dan aanvankelijk overeengeko men" - en hij noemde de Avedrecht" een goed schip. Dank zij de persberichten naar aanleiding van de te waterlating op 6 maart j.l., bij welke gelegenheid de heer Hudig had gezegd helaas in het duister te tas ten ten aanzien van de oorsprong van de naam „Ave drecht", waren er, naar hij thans vertelde, hierop reacties gekomen van enige gemeentelijke archivaris sen en van het Oudheidkundig Genootschap, waaruit geconcludeerd mag worden, dat een dorp met de naam Avedrechtvroeger inderdaad tussen Capelle en Arnemuiden op Zuid-Beveland heeft gelegen. De heer Hudig memoreerde ook nog, dat in 1955 twee tankschepen van slechts 20.000 ton in de vaart kwamen met nauwelijks de helft van het machinever mogen van de Avedrechtmaar met niettemin een grotere bemanning dan de 46 opvarenden, waarmee dit schip, dank zij de vorderingen der techniek, thans zee kiest. Na de vlagwisseling bood mevrouw De Pous met een geestig en toepasselijk speechje een klok met electro- magnetische opwinding aan voor één der salons van het schip, waarvoor de gezagvoerder van de „Ave drecht", kapitein A. Looren de Jong, haar mede na mens de opvarenden hartelijk bedankte. De vlagwisseling op de nieuwe tanker. Minister De Pous dook zelf de machinekamer in en liet zich het schakelbord uitleggen. Met grote aandacht werd bij de overdracht van de Ave drechtgeluisterd naar ir A. Meijer en onder de luisteraars stond in het midden met bloemen) de doopster van het schip: mevrouw De Pous. 6

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 8