De kinderboot "DE SPIN IS EEN HUISDIER" i zei Thomas Dan zou de spin weer op haar pootjes gaan staan en misschien ging ze wel een web maken. Thomas had nog nooit gezien hoe dat gebeurde. Hij dook weg achter de tafel. Zo kon hij de spin goed zien. Misschien moest hij wel een beetje geduld heb ben want als de spin bang was, bleef zij zeker lang „dood liggen". Thomas hield zich heel stil. Hij dacht: „Deze spin heet Anna." Het bolletje op de vensterbank stond ineens op haar pootjes en was weer spin. En vlug begon die spin weg te kruipen. Over het raam naar een hoekje en in dat hoekje op en neer, steeds op en neer. Naar boven, naar beneden, weer naar boven, weer naar beneden. „Nu zoekt zij een plekje voor haar web," fluis terde Thomas. Hij wachtte, hij wachtte heel lang, maar de spin maakte geen web. De ogen van Thomas deden zeer van het strakke kijken. En dan werd het nog donker ook. „Thomas, doe het licht toch aan," zei moeder, „of weet je wat? We doen het licht nog niet aan. We gaan in het don ker bij de open haard zitten en dan spelen we „de omgekeerde wereld". „De omgekeerde wereld? Hè ja, moeder, maar hoe is dat spelletje?" „Heel gewoon, Thomas: moeders vertellen altijd verhaaltjes, dat weet je. Wel, vanavond vertel jij een verhaaltje. Dat is dus de omgekeerde we reld." „Goed," zei Thomas. Hij keek in het openhaardvuur en hij dacht na. Maar er wilde geen verhaaltje in zijn hoofd komen. Thomas dacht aan rovers, aan dieren en aan Paulus de boskabouter, maar nee, nog kwam er geen verhaaltje in zijn hoofd. „Ik weet wel een raadsel, moeder." Moeder wilde het raadsel graag horen en zij luis terde aandachtig.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 17