te redden, een toestand van krankzinnigheid van verzekerde, directe of indirecte gevolgen van ziekte of natuurlijke oorzaak, medische of chirurgische behandeling, tenzij de behandeling voortvloeit uit een verzekerd ongeval. Naar keuze gelden de volgende verzekerde be dragen: 1. Verzekering A. 10.000, B. 10.000, 2. Verzekering A. 15.000, B. 15.000,— 3. Verzekering A. 25.000, B. 25.000,— A. uitkering ingeval van overlijden. B. uitkering ingeval van algehele blijvende in validiteit. Gedeeltelijk blijvende invaliditeit volgens de hier onder genoemde percentages, dood 100 blijvend totaal verlies van het gezichtsver mogen van beide ogen, of verlies van twee ledematen 100 ongeneeslijke krankzinnigheid of ongenees lijk geestelijke gestoordheid of totale orga nische paralysis 100 verlies van één ledemaat, tenzij hieronder nader genoemd 50 totaal verlies van het gezichtsvermogen van één oog 50% totale doofheid aan beide oren 65 totale doofheid aan één oor 30 verlies of algehele onbruikbaarheid van: rechterarm 75 linkerarm 65 rechterbeen 70 linkerbeen 70 rechterhand 70 linkerhand 60 rechtervoet 60 linkervoet 60 rechterduim 25 linkerduim 20 rechterwijsvinger 15 linkerwijsvinger 1214 rechterpink 10 linkerpink g iedere andere vinger van de rechterhand 12 iedere andere vinger van de linkerhand 10 grote teen van de rechtervoet 10 grote teen van de linkervoet 10 iedere andere teen van de rechtervoet 5 iedere andere teen van de linkervoet 5 blijvend" betekent gedurende 12 maanden, zonder hoop op verbetering aan het einde van die periode. In hierboven niet genoemde gevallen van invali diteit en voor die van minder belang, zal de uitke ring geschieden in verhouding tot de belangrijkheid in vergelijking met de gespecificeerde percentages in bovengenoemde schaal. In geval verzekerde linkshandig is, zullen de percentages, vastgesteld voor rechter en linker ledematen, aangenomen worden te gelden voor linker en rechter ledematen, mits hiervan bij de aanvraag kennis is gegeven. De uitkeringen zijn vrij van inkomstenbelasting, aangezien de premie door de werknemer zelf wordt betaald. Daartegenover staat, dat de premies niet bij de jaarlijkse aangifte van de inkomstenbelas ting mogen worden afgetrokken, daar dan de vrij dom vanzelfsprekend vervalt. De uitkeringen zijn overigens onafhankelijk van andere uitkeringen, zoals pensioenen, ongevallen wetsuitkeringen e,d. en geschieden, via het bedrijf, aan de getroffene of diens rechtverkrijgende(n). Deelname staat open voor elke werknemer, mits en zolang in Nederland woonachtig. Deze collec tieve verzekering loopt voorlopig voor de duur van IV2 jaar. Deze periode geldt feitelijk als een proef periode. Afhankelijk van de resultaten kan de ver zekeraar (Lloyd's) daarna een nieuw contract aan bieden met een gelijke premie of een premie die hoger of lager is. Indien de premie wordt ver hoogd bent u vrij de verzekering te beëindigen. De verzekering kan door de werknemer te allen tijde worden beëindigd. Bij de beëindiging van het dienstverband vervalt de verzekering automatisch, behoudens in die gevallen, waarin de verzekerde bij het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd tot voortzetting der verzekering tot 70-jarige leeftijd besluit, niet elders werkzaam is en het be drijf de premieverrekening blijft verzorgen. Iedere ingeschreven werknemer ontvangt te zijner tijd een certificaat van deelneming. Buiten de pre mies zijn aan deze verzekering geen kosten ver bonden. De premies kunnen alleen worden voldaan door inhouding op het loon/salaris. De loonslip, waarop de inhouding zal worden vermeld, geldt als bewijs van premiebetaling. Deze collectieve verzekering kan alleen doorgang vinden, indien een bevredigend aantal werknemers hiervoor interesse heeft. In het loonzakje en de salarisenveloppe zal zich eind september een aanmeldingsformulier voor deze verzekering bevinden, waarop nog verdere gege vens vermeld staan. 21

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 23