In het clubgebouw waren vrijdagavond, 30 augustus, vier werknemers uit de machinefabriek met hun echtge noten aanwezig, om uit handen van de heer ir B. Wilton het omscholingsgetuigschrift voor traceur of ge reedschapsslijper in ontvangst te nemen. Tevens waren de betreffende chefs en bazen alsmede de cursuslei ding en de leden van de examencommissies aanwezig. Dergelijke uitreikingen vinden geregeld plaats, maar er was nu toch wel iets bijzonders aan de hand. De aanleiding tot de omscholing was van minder prettige aard. Het was n.l. noodzakelijk de personeelssterkte van afdeling 10, de timmerwinkel, in te krimpen en daarom werden de betrokken werknemers in de gele genheid gesteld omgeschoold te worden voor diverse beroepen in andere afdelingen van ons bedrijf. Nadat de heer ir F. C. Smit alle aanwezigen had verwelkomd, sprak de heer ir B. Wilton de geslaagden toe. Spreker zei o.a., dat door de snelle ontwikkeling van de techniek, wat o.a. de toepassing van andere mate rialen andere constructies en andere werkmethoden tengevolge heeft, men van tijd tot tijd verschuivingen ziet plaatsvinden in de werkgelegenheid in de verschillende beroepen, zodat enerzijds overschotten en anderzijds tekorten ontstaan. Omscholing is onder dergelijke omstandigheden een voor de hand lig- gende oplossing. Voor de betrokkenen is dit vaak een moeilijke stap. Het is heel moeilijk om een juist oordeel te vormen over beroepen die men niet kent, vooral als er een dergelijk groot verschil bestaat als tussen hout- en metaalbewerking. Dit is een reden te meer om bewondering te hebben voor degenen, die het aandurfden zich te laten omscholen tot een geheel ander vak en dan nog wel met een dergelijk goed resultaat. Spreker sprak de hoop uit, dat het behaalde succes van betrokkenen een stimulans zou zijn om op de ingeslagen weg verder te gaan en dat dit een aanmoediging voor anderen zou zijn ook deze stap te nemen Hierna overhandigde de heer ir B. Wilton de heren H. A. Oosting en T. van Ekelenburg het getuig schrift voor traceur en de heren P. Steine en J. H. de Haan het getuigschrift voor gereedschapsslijper, verge zeld gaande van zijn felicitatie met het behaalde resultaat. 6 Namens de ondernemingsraad, feliciteerde de heer De Lange de cursisten en hij wenste hen veel succes in hun nieuwe vak. Hoewel spreker de aanleiding tot het geven van deze cursus minder aangenaam vond sprak hij zijn voldoening uit over het verloop van de cursus en de behaalde resultaten. ?e.,h,eer,.De Haan Sprak daarna> mede namens zijn medecursisten, een dankwoord tot de directie be drijfsleiding en cursusleiding.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 7