taten heel wat beter. Bij de vereniging Lafamo wis ten we voor de 2e maal de wisselbeker te winnen en in onze eigen vierkamp, waaraan o.m. de afdelingen Biljart, Hengelsport en Voetbal deelnamen, bereik ten we achter de hengelaars de 2e plaats. Het ledental liep in het afgelopen jaar wat terug; dus als er nog klaverjasliefhebbers zijn, dan zijn deze bij ons altijd van harte welkom. Tenslotte wensen wij directie, hoofdbestuursleden en leden een voorspoedig 1964 toe. Het Bestuur. Afdeling Mannenkoor Bij het afsluiten van het jaar is het gebruikelijk een overzicht te geven omtrent de verrichtingen van ons koor. Dat dit overzicht kleiner is dan andere jaren vindt voornamelijk zijn oorzaak in het stelselmatig teruglopen van ons ledental, hetgeen sterk remmend werkt op de aktiviteiten van ons koor. Daarom doen wij nogmaals een dringend beroep op hen, die iets voor koorzang voelen, zich bij ons aan te sluiten. De repetities hebben plaats op donderdagavond van 8 tot 10 uur in het gebouw van Chr. Soc. Belangen, Lange Haven 73 te Schiedam. Volgt nu het overzicht: Donderdag, 18 april, werd in het Passage Theater te Schiedam een concert gegeven in samenwerking met het Dameskoor en de Harmonie. De jaarlijkse réunie, uitgaande van de Federatie van Zangvereni gingen in Nederlandse bedrijven, vond dit jaar plaats op 15 juni in het Recreatiecentrum van de Shell aan de Vijfsluizen. In verband met het 25-jarig bestaan van ons koor had een drukbezochte receptie plaats op zaterdag, 2 november, in het Clubgebouw op de werf. Voor ver slagen hiervan verwijzen we naar de Dagbladpers en naar het artikel van de Voorzitter, voorkomende in het novembernummer van het W. F.-nieuws. Gaarne maken wij van deze gelegenheid gebruik om directie, hoofdbestuur en besturen en leden van onze zusterverenigingen prettige feestdagen en een voor spoedig en succesvol jaar te wensen. Het Bestuur. Afdeling Ontwikkeling en Amusement De in het afgelopen jaar geboden programma's - af wisselend cabaret, toneel en film - werden in het al gemeen zeer op prijs gesteld. Toch moeten wij helaas constateren dat - hoewel ons iedental met ca. 900 vrijwel constant is geble ven - het bezoek op de verschillende avonden bene den onze verwachtingen bleef. Evenals vorig jaar werd via onze afdeling, met finan ciële steun van de directie, de mogelijkheid geopend in te schrijven op een der toneelabonnementen van de Rotterdamse, Schiedamse of Vlaardingse Kunst centra. Hiervan maakten ca. 200 personen gebruik. Wij besluiten met directie, hoofdbestuur en alle le den van de vereniging een voorspoedig 1964 te wensen. Het Bestuur. Afdeling Schaken Het jaar 1963 valt voor de afdeling Schaken helaas niet als een gunstig jaar te kwalificeren. Stonden wij in januari 1963 nog bovenaan in de Hoofdklasse van de N.R.S.B., na twee nederlagen geleden te hebben, waren we tot de 4e plaats terug gevallen; hetgeen wij echter toch nog als een rede lijke plaats mogen beschouwen. Doordat verscheidene spelers onze vereniging hebben verlaten, konden we dit jaar slechts met één tiental in de Bondswedstrijden uitkomen. Onze eerste wedstrijd tegen de kampioen van de Hoofdklasse werd voor ons een desastreuse nederlaag van 9-1. Het was onze gewaardeerde heer H. den Uyl, die op zijn bekende wijze zijn tegenstander wist te verslaan en die dus de eer van W.F. nog hoog hield. Gelukkig werd onze tweede bondswedstrijd, tegen het sterke Capelle a/d IJssel, met 5/ - 4]/2 gewonnen, dus dat geeft de burger weer moed. De huishoudelijke competitie, in september j.l. ge start, heeft gestage voortgang. Het bestuur doet een dringend beroep op de leden, die ons de laatste tijd in de steek hebben gelaten, om op hun schreden terug te keren en de ons trouw- gebleven kern weer te komen versterken. U weet het en het kan zonder overdrijving worden gezegd: de sfeer bij onze afdeling Schaken is altijd prima geweest en is dat nog. Ook de jeugd willen we graag bij ons edele spel betrekken; voor hen bedraagt de contributie slechts 0,50 per maand; dus deze kan nimmer een be zwaar vormen. Vrienden, laat 1964 voor de Afdeling Schaken nu eens door uw aller medewerking een topj air" worden. Wij wensen ons hoofdbestuur, de besturen van onze zusterverenigingen en alle leden goede Kerstdagen en een in elk opzicht voorspoedig Nieuwjaar. Het Bestuur Afdeling Tennis Begunstigd door bijzonder aardig weer gedurende de weekeinden, is er door de meest enthousiaste leden tot voor enkele weken nog steeds gebruik gemaakt van onze tennisbanen; hieraan is door de ingevallen nachtvorst abrupt een einde gekomen en dus kun nen we nu spreken van het einde van ons seizoen en een terugblik geven op 1963. Het eerste team begon in april met de zekerheid van degradatie, daar de indeling zeer ongunstig viel tegen zeer sterke tegenstanders, hetgeen dan ook resulteerde in teruggang naar de 5e klas. Het tweede team, iets gunstiger ingedee'd, begon veelbelovend; helaas moest het in twee clubs de meerdere erkennen en het eindigde op de derde plaats. Na de competitie hebben we ons, naast het spelen 38

Wilton Fijenoord Nieuws | 1963 | | pagina 42