"Olympic Thunder" is weer in de vaart In het vorige nummer is reeds de jongste geschiedenis van deze stoomturbinetanker beschreven en hebben wij op de foto's de hereniging van het voor- en achterschip in dok 4 kunnen volgen. Na deze „samensmelting" moest nog veel werk verzet worden om het schip op de overeengekomen datum, namelijk 28 december 1963, aan de rederij op te leveren. Het gehele brugdekhuis met verblijven voor de officieren en eigenaar, 2 hutten voor elk 3 passa giers, eetsalon, stuurhuis, kaartenkamer, radiohut, enz. moesten nog geheel betimmerd en inge richt worden. Alle hutten hebben een eigen toiletruimte met douche en w.c., terwijl de kapitein en de eigenaar over een afzonderlijke slaapkamer en badkamer beschikken. Het schip is uitgerust met de modernste navigatiemiddelen, zoals gyro-kompas, radarinstallatie, radio-installatie met radiotelefonie en echoloodinstallatie. Nadat de werkzaamheden aan de machine-en ketelinstallatie zover gevorderd waren, werd aan de afbouwkade proefgedraaid. De proeftocht moest wegens dikke mist twee dagen worden uitgesteld en werd met goede resul taten op 30 en 31 december op de Noordzee gehouden, waarbij onder de Engelse kust o.a. snel heidsproeven genomen zijn. Zaterdagmorgen, 4 januari j.l., is het schip naar de Perzische Golf vertrokken. Weer is een interessant object in nauwe samenwerking tussen de afdelingen Nieuwbouw en Repa ratie tot een goed einde gebracht. Bijgaande foto's geven u een indruk van het schip in haar nieuwe verschijning. 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 13