TROUWAls je werkt voor iemand, in 's hemelsnaam, werk dan voor hem. Spreek gunstig over hem en neem het op voor de zaak die hij vertegenwoordigt. Denk erom dat een ons trouw op weegt tegen een pond bekwaamheid. Moet je toch kankeren, af breken en altijd en overal fouten zoeken, neem dan ontslag. Dan kun je als buitenstaander schimpen naar hartelust, maar breek de zaak niet af zolang je ertoe behoort. Doe je het toch, dan zal de eerste rukwind je wegvegen en waarschijnlijk zal je nooit be grijpen waarom. elbert hubbard doch de daaropvolgende dag, nadat spant 16 was gesteld, werd door de Staatsspoorwegen bevolen het werk te staken. Een schriftelijke lastgeving zou spoedig volgen. Met verzocht de werf echter het gemonteerde deel van de overkapping af te wer ken. Metingen wezen uit, dat een steunpunt, dat reeds 126 mm was gezakt in een week nog 20 mm verder zakte en in de daarop volgende week nog eens 11 mm. Speciale maatregelen werden genomen om verder verzakking tegen te gaan. ,,Fijenoord" ontsloeg 20 man van de montageploeg. Een week later werden nog 6 man „bedankt" en met slechts 4 werknemers wachtte men nadere instructies af. Later in het jaar 1886 werd de N.S.M. („Fij- enoord") ontheven van de verplichting tot het op. stellen, verven en geheel gereed opleveren van de overkapping, voorzover deze nog niet geplaatst was. Als reden van deze beslissing werd gegeven, dat in belang van het werk verdaging van de werk zaamheden voor onbepaalde tijd noodzakelijk was. In onderling overleg tussen de Staatsspoorwegen en „Fijenoord" werd vervolgens het bestaande contract verbroken en een nieuw afgesloten, dat slechts de levering van de nodige materialen op een aan te wijzen terrein te Amsterdam inhield. De slappe grond, waarop Amsterdam werd ge bouwd - het onderwerp van het bekende volks rijmpje - heeft de nodige moeilijkheden veroor zaakt bij de constructie van het Centraal Station. Moeilijkheden, die uiteindelijk zijn overwonnen A. v. D. 16

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 18