daar had je me niks van verteld Orgaan van en voor het personeel van Wilton-Fijenoord Schiedam Misschien is het een klein geheim en als ik het niet mocht vertellen, dan hoor ik dat later wel. Maar het is in 1949 geweest - en niemand weet meer of het die dag regende of droog was - toen meneer Wilton ineens gedacht heeft: We hebben hier bij WF zo'n mooie camera en niemand die er eigen lijk genoeg gebruik van maakt. Of het zo moest zijn kwam hij een dag later de man van de afde ling Reproductie tegen; u weet wel: De nieuwelin gen zeggen „Dag meneer De Wit", de ouderen roe pen „Die Cor". - Kortom, dat is het begin ge weest, want meneer Wilton zei: „Zeg De Wit, neem jij die camera nu eens en doe er wat mee". - We mogen zeggen dat die woorden niet tot de woestijn gesproken waren, want de eerste week van februari 1964 was nauwelijks ten einde of ik zat te kijken naar de twaalfde film die het stempel "De Wit" draagt en die wat officiëler "W.F.-Journaalheet. Niet elke dag „Die Piet, had je niet gedacht hè jongen, dat jouw postzegel nog eens zo groot op het doek zou ko men", zei een man als een boom naast me tegen zijn buurman die - als hij dan al de vader van Anton Geesink niet was - toch op z'n minst een oom moet zijn. Het W.F.-Journaal 1963 draaide en de Mauritszaal van het Rotterdamse Rijnhotel was propvol. Na tuurlijk, de „Avedrecht" kwam in alle glorie te voorschijn en minister Mbu van Nigeria wandelde in zijn fraaie gewaad dwars over de witte muur. Kijk, en dan moet u eens opletten. Dan hoor je ineens „Kijk eens" en „Oh" en „Ah" in de zaal. Niet zozeer vanwege die Nigeriaanse minister, maar vanwege zijn pak, dat in onze ogen eerder op een jurk dan een costuum lijkt. Het zijn niet de W.F.-mannen die opmerkingen maken; weineen, 1

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 3