l ze zien in dat Schiedamse dorp zoveel vreemdelin gen komen en gaan, zoveel witte, gele, zwarte en andere gezichten, zoveel klederdrachten en jacquet ten - ze weten niet beter. Maar de dames willen dan toch wel even kwijt, dat ze het opvallend vinden. Op die momenten kan men het volgende gesprek noteren. „Heb jij die zwarte minister toen bij jullie gezien, Piet?". - „Tuurlijk". - „Maar daar heb je me niks van verteld". - „Neen, nou ja, je kunt toch niet alles zeggen". - „Niet alles? Zo'n minister in een jurk, dat zie je toch niet elke dag zeker?". - „Neen, niet elke dag", zei Piet. De gangmaker Het is niet zo'n lange film, dit jaar- dik een half uur. „We hebben getracht de film net zo lang te maken als een damesjapon", zei ir Wilton. „Net zo lang enfin, u begrijpt dat wel, lang genoeg om alles te verbergen". De zaal lachte en de heer Wilton zei: „In onze eerste films sloegen we altijd palen in de grond en lieten motoren draaien. Maar gelukkig hebben we meer hoogte punten in ons bedrijf om te laten zien. En wat ik nu van deze film hoop is, dat u zichzelf af en toe zult herkennen en op een ander ogenblik zult zeggen: „Gut, doen we dat ook?". En als u dan uitgekeken bent, zegt u misschien: Het is toch de moeite waard om in dit bedrijf te werken". Wel, meneer Cor de Wit doet het in elk geval al bijna 24 jaar (dat wordt dan een speld, over een maand of dertien!). „Toen meneer Wilton me in 1949 zei om iets met die filmcamera te doen, ben ik meteen begonnen. Een paar dagen later zag hij wat ontwikkelde opnamen en was direct zo enthou siast, dat er gepraat werd. Zo is eigenlijk dat idee gekomen om elk jaar een Journaal van Wilton- Fijenoord te maken en meneer Wilton was de gangmaker". Geen baard Ik had een klein papiertje gekregen en daarop stond, dat het W.F.-Journaal 1963 vervaardigd was door „Eigen Personeel", dat aan de camera's hadden gestaan meneer De Wit en mejuffrouw N. M. Kooyman en dat meneer L. F. de Ronde De twee mensen die aan de camera stonden toen "W.F.-Journaal 1963" werd geboren. Nelly Kooyman en Cor de Wit. Bijna zou men zeggen: Uit de Oude Doos, want dit is een opname uit 1957, gemaakt in Cinecentrum, waar men druk bezig was met de afwerking van het W.F.-Journaal van dat jaar. 2

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 4