Een interessante opdracht in de machinefabrieken De afdeling algemene werktuigbouw is sinds enkele maanden bezig met de uitvoering van een interessante opdracht in de machinefabrie ken. Het betreft het in opdracht van een Duitse firma vervaardigen van een groot aantal (totaal 93 stuks) transportrollen voor een nieuw te bouwen Amerikaanse aluminium walserij. Aangezien de rollen dienen om aluminiumblok- ken en platen in een walserij van wals tot wals te transporteren worden aan het kegelvormige oppervlak zeer hoge eisen gesteld, zowel wat de hardheid betreft als de gladheid, om te voor komen dat de warme aluminiumplaten aan het staal van de rollen kleven en het oppervlak van de platen wordt beschadigd. De overige strenge eisen die aan de rollen ge steld worden, zoals de grootst toelaatbare slin gering en de diameter- en lengtetoleranties zijn eisen die voor de machinefabrieken als nor maal gelden. Het staal wordt door Demka Staalfabrieken in blokken geleverd aan de Ko ninklijke Nederlandse Grofsmederij in Leiden, waar de rollen worden gesmeed, ruw voorge- draaid en een warmtebehandeling ondergaan. De transportrollen worden ons in "voorgedraai- de" toestand geleverd, d.w.z. dat op alle vlak ken nog ca. 3 mm materiaaltoegift is. In onze machinefabrieken worden vervolgens de rollen op „slijpmaat" gedraaid, d.w.z. geheel klaar gedraaid met een bewerkingstoegift voor het slijpen van ca. 0,3 mm op alle vlakken. Afbeelding 1. Aangezien het materiaal waaruit de rollen ver vaardigd worden van nature niet aan de voor geschreven hardheid voldoet, moet vervolgens een speciale bewerking worden toegepast waar- 1. 't Op slijpmaat draaien op de kopieerdraaibank. 2. Het vlamharden van het conische gedeelte. 3. Close-upvan branders, sproeiers en Milliskop t«S/SS »-|

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 7