De Algemene Vergadering van Aandeelhouders heeft op 22 april 1964 het door ons aan deze vergadering uitgebrachte jaarverslag over de gang van zaken en het gevoerde beheer in het boekjaar 1963 goedgekeurd. Vorig jaar hebben wij in ons Personeelsorgaan het personeel uitvoerig op de hoogte gebracht en uit de reacties, die daarop zijn gekomen, hebben wij mogen constateren, dat deze verslaggeving veel waardering ondervonden heeft. Wij hebben daarom gemeend ook over 1963 een soortgelijk verslag te moeten geven, opdat u een indruk kunt krijgen van de activiteiten, die er in dit jaar zijn geweest. In het algemeen was de bedrijfsbezetting redelijk te noemen, doch de financiële resultaten waren daaraan niet evenredig en gaven een daling te zien. Vooral de steeds groter wordende concurrentie en de daardoor verder gaande druk op de te bedingen prijzen, zomede de verdere stijging van de lonen en de sociale lasten, hebben de winst verminderd. De strenge winter gedurende de eerste maanden van het verslagjaar en de aanvankelijke onderbezetting hebben mede op de resultaten een nadelige invloed uitgeoefend. Onze hoofdproductie-afdelingen Algemene Werktuigbouw, Nieuwbouw en Reparatie hebben voldoende orders kunnen boeken en we verwijzen dienaangaande naar de verslagen met betrekking tot deze afdelingen. In onze verslaggeving betreffende de jaarrekening, dat is dus de Winst en Verliesrekening over 1963 en de Balans per 31 december 1963, is een wijziging aangebracht. Door deze wijziging wordt een ruimer inzicht in de financiële positie van de vennootschap verkregen. Alvorens met het gedetailleerde overzicht van de activiteiten in de diverse sectoren van ons bedrijf te beginnen, willen wij onze dank betuigen aan de leden van ons personeel, die er aan hebben medegewerkt om tot de hierna vermelde resultaten te komen. ALGEMENE WERKTUIGBOUW Deze afdeling, die in 1962 werd geformeerd in verband met het toenemende en blijvende belang van activiteiten buiten het directe terrein van de scheepsbouw en de reparatie, heeft zich tijdens het boekjaar gunstig ontwikkeld. Uit de hierna volgende opsomming van afgeleverde en ontvangen opdrachten blijkt duidelijk, dat deze afdeling doende is haar plaats in de industriële 3

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 5