Fregat voor Nigeria in aanbouw Op onze werf is onlangs de kiel gelegd voor het eerste vaartuig van de Nigeriaanse marine, een luchtafweer- en onderzeebootbestrijdings- fregat, dat tevens het vlaggeschip moet worden. Het fregat gaat tevens dienen voor het vervoer van Nigeriaanse autoriteiten bij officiële bezoe ken aan het buitenland. De ontwerpers van het schip - de Nederlandse Verenigde Scheepsbouw- bureaus in Den Haag - hebben rekening ge houden met deze bijzondere taak door het een groot aantal luxe salons te geven. Het vaartuig krijgt een accommodatie voor twee honderd bemanningsleden en zal een snelheid van 26 knopen kunnen ontwikkelen. Op ver zoek van de Nigeriaanse marine zal een aantal officieren van de Koninklijke Marine toezicht houden op de bouw van het schip. De kiellegging werd, namens de president van Nigeria, bijgewoond door een commandeur van de Nigeriaanse marine. Verder waren bij de plechtigheid aanwezig twee Nigeriaanse marine-officieren, die tijde lijk in Den Helder zijn gedetacheerd en enige hoge functionarissen van de Koninklijke Marine. Nigeria, dat nog niet zo lang onafhankelijk is, beschikt op het ogenblik over één schip: de „Ogoja" ex „Queen Wilhelmina", een patrouil levaartuig van de Koninklijke marine, dat in 1942 door wijlen president Roosevelt aan wijlen koningin Wilhelmina werd aangeboden. Nederland gaf het schip het vorig jaar voor enige tijd in bruikleen aan de Nigeriaanse ma rine. De overdracht vond plaats op onze werf. Aan deze spectaculaire gebeurtenis, die o.m. werd bijgewoond door de Nigeriaanse minister van Marine Mbu, hebben wij indertijd in ons blad ruime aandacht besteed. Het patrouille vaartuig werd herdoopt in „Ogoja" en het wordt thans gebruikt om het Nigeriaanse ma rinepersoneel vertrouwd te maken met de kneep jes van het vak. De kiel is gelegd Onze directeuren Woltjer en Meijer in gesprek met de Nigeriaanse gasten De kiel onderweg naar de bouwplaats 9

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 11