sprong te maken: nu ben ik bezig met de Tarakan en ik krijg gegevens van de baas die druk met de repa raties bezig is geweest". Zelfs een station Ineens valt er een ander licht op de "Oude Doos". Ineens begrijp ik hoeveel speurwerk er nodig is om één enkel verhaal te kunnen schrijven. Want hel houdt niet op bij de gegevens die uit musea en archie ven komen; het is niet bekeken wanneer na uitvoerig zoeken jotomateriaal over het schip is verkregen; als het even kan zoekt de heer Van Dijk net zo lang tot hij mensen heeft gevonden, die nog op het schip heb ben gevaren of er zeer nauw bij betrokken waren. „Bij Oude Doos nummer 24 dacht ik: nu scheiden we er maar eens mee uit"vertelt de heer Van Dijk. Hij stopte metterdaad, zo'n half jaar ongeveer. Maar op nieuw kwam de aandrang: Ga verder, het interesseert de mensen, men wil weten wat er allemaal in het eigen bedrijf gebeurd is, ook in vroeger dagen. En de heer Van Dijk nam een nieuwe start. De vis sersschepen - ook bij Wilton gebouwd - kwamen on der de loupe. En kijk, in 1933 werden er bij Wilton pantserwagens gebouwd, zelfs voor Brazilië; in de Oude Doos die het nummer 45 droeg was het alle maal te lezen. Wacht, twee Oude Dozen verder: over het Centraal Station van Amsterdam. ,,Ik heb ook wel eens een verhaal klaar en dat blijft dan liggen; dan heb ik intussen nieuwe gegevens over een ander onderwerp gekregen dat op die manier helemaal compleet is en dat gaat dan voor", vertelt de kronikeur. Goed teken De heer Van Dijk is geen schrijver van huisnit. Ook zijn vader zat in de scheepsbouw en voor hij „Uit de Oude Doos" uit zijn vulpen liet komen, was het schrijversvak hem vreemd. Als ik een moeilijke of een nare dag heb gehad schrijf ik het beste", zegt hij. ..Dan duik ik helemaal in mijn hobby en dan komt er een Oude Doos te voorschijn. Maar laat het alsjeblieft een hobby blij ven en geen dwang. Ik ben bang dat ik wel eens een maand zal overslaan, maar in elk geval hopen we een aardig overzicht te krijgen over de schepen die we gebouwd hebben" In 1973 - wanneer het 150 jaar geleden is dat Pijen oord werd opgericht - wil de heer Van Dijk dat overzicht compleet hebben. Dat is een goed teken aan de wand van zijn lezers. Want dan hebben we nog een hoop Oude Dozen te wachten en daar ging het ons om! P. IV. RUSSEL WETTELIJKE AANSPRAKELIJKHEID De directie brengt onder de aandacht van het personeel, dat het in verband met de bepa lingen omtrent wettelijke aansprakelijkheid van de werkgever niet toegestaan is zich voor dienstgebruik van eigen motorvoertuigen (automobiel, motorfiets, bromfiets, scooter, e.d.) te bedienen, tenzij dit uitdrukkelijk met de werknemer is overeengekomen en voor verzekering wordt zorggedragen. Als dienstgebruik worden niet beschouwd de ritten van huis naar het werk en omgekeerd. 16

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 18