Collegialiteit Ook in onze vermaterialiseerde dagen blijkt gelukkig telkens nog, dat begrippen als collegialiteit, menselijk medeleven en gemeenschapszin niet geheel ten offer zijn gevallen aan mechanisatie en televisie. Aan dergelijke voorbeelden wordt uiteraard zo min mogelijk in het openbaar ruchtbaarheid gegeven, daar degenen, die wél doen, dit bij voorkeur in stilte wensen te verrichten. Zij deden het immers spon taan, als hun menselijke plicht, en niet om er een applausje mee te verdienen, of een „plasdankje". De begunstigden daarentegen voelen natuurlijk dik wijls juist de oprechte behoefte in het openbaar van hun grote dankbaarheid te getuigen. Wij weten, dat ontroerende daden van collegialiteit ook in onze W.F.-gemeenschap gelukkig geen zeld zaamheid zijn. Telkens als wij weer zoiets zien of horen, verwarmt het ons hart en vervult het ons met blijde dankbaarheid. Maar juist omdat de „daders" het niet „voor de tribune" deden, doch uitsluitend in spontane menselijkheid en hartelijke kameraad schap, hebben wij gemeend hiervan zelden of nooit in ons blad melding te moeten maken. Nu wij echter onlangs een dringend verzoek tot plaatsing van een dankbetuiging, vergezeld van een door diens even erkentelijke echtgenote gemaakt ge dicht, ontvingen van een onzer werknemers, die in uiterst moeilijke omstandigheden spontaan door een tiental collega's prachtig „uit de brand" werd gehol pen, willen wij, zonder namen of functies te noe men, bij uitzondering hiervan gewag maken: tien col lega's, die voor een aan de vooravond van zijn ver huizing plotseling ernstig ziek geworden maat diens nieuwe woning van onder tot boven schoon maakten, compleet met witten, verven en behangen! En de vrouwen van deze anonieme weldoeners zorgden op de dag van de verhuizing voor een feestelijk bloemetje in het nieuwe huis. Het is goed, een enkele maal ook zoiets eens te ver melden in ons blad: Om ons eraan te herinneren, dat het gelukkig nog bestaat. En om anderen aan te moedigen 19

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 21