Culturele dagen 1964 „Waar in 't bronsgroen eikehout 't nachtegaaltje zingt", in de meest zuidelijk gelegen provincie van ons land, neemt de rivier de Maas een voorname plaats in. In midden- en noord-Limburg gaat zij langs bos en heide, door een land met oude kas telen en kerken. Vlak bij de Maas en niet zo ver van de belgische grens ligt het dorpje Beegden. Het is een vriendelijk dorpje met 1100 inwoners. In dit Beegden ligt de Jeugdherberg ,,'t Sangerhoes". Van oorsprong een boerderij die werd bewoond door een zekere juffrouw Sangers maar sedert 1933 opengesteld als Jeugdherberg en beheerd door vader en moeder Rubens. Op woensdagmorgen 22 april opende de heer J. Th. Corver, vergezeld van de heer M. Platje, na mens de Directie, de Culturele Dagen. De heer Corver wees op het belang van deze dagen en wenste de jongens en de kampleiding bestaande uit de heren Van Zelm, Brands en Berkhout veel succes toe. cv De EVAG-bus was inmiddels gearriveerd en na een hartelijk afscheid ging het richting Beegden. Onderweg werd gestopt in Waalwijk waar in twee groepen de schoenfabrieken Jac. Bergmans Holland N.V. en A. en J. Hart N.V. werden bezocht. Van ontwerp tot produkt werd de schoen gevolgd onder een prettige en deskundige leiding. Hongerig reed de jeugd na een uur op Oisterwijk aan waar in „Groot Speyk" de welbekende brabantse koffie maaltijd gereed stond. Het weer was gunstig, zodat na de maaltijd even een ommetje mogelijk werd door de bossen en langs de vennen, die voor deze omgeving zo karakteristiek zijn. Tegen vijf uur stapten de jongelui hun tijdelijk tehuis binnen waar vader Rubens ze verwelkomde. Het zou te ver voeren alle programmapunten te beschrijven, maar het ongedwongen gesprek met de oud-wielrenner Gerrit Schulte, het afdalen in de model-kolenmijn, de tocht naar de grot van Han in het ruige Ardennengebied waren een af wisselende reeks met deels interessante, deels gezel lige vakantiegenoegens. Afwisselend was ook de revue „Uit en Thuis" met de heren Walden en Muyselaar. Terwijl de jongens zich in de jeugd herberg „Uit" en toch „Thuis" gingen voelen, kwam de Nederlandse Sportfederatie op bezoek met de zeer fraaie en boeiende film „Olympiade 1960". Zaterdagmorgen kwamen de woorden van afscheid. Het was een goed stel geweest, meende moeder Rubens en ze mochten wat haar betrof gerust terug komen. Vader had het hele stel wel willen houden maar daar kon niets van komen. Met de nodige hoera's werden de Culturele Dagen gesloten. Het was een goed kamp. De kampleiding. Het „250 dagen feest" voor de afdelingen Bootpersoneel, bokken, lichters, gas- controle en verhalers, op 27 april 1964. Deze afdelingen vormen in de veiligheidscompetitie twee groepen. En op 27 april bereikte de groep onder leiding van de heren Teerling en Briegoos, de 250 dagen. Dat het een spannende race is geweest, bewijst de uitslag. De tweede groep onder leiding van de heer De Klerk, had bij het einde van de competitie een notering van 240 dagen op het scorebord. Een ver schil van maar tien dagen met de winnaars. Proficiat mannen! Opnieuw een veilige start toe gewenst. Gespannen aandacht tijdens de feestrede 21

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 23