(UBILEAJUBILEAJUBILEAJUBILEAJUBILEA JUBILEA De heer Van Alten ontvangt uit handen van de heer Wilton het Vererend Getuigschrift De heer Kruys wordt gedecoreerd 40 jaar het bedrijf heeft gediend. Als vertegenwoor diger van de Overheid - aldus de burgemeester - ko men wij hier keer op keer, bij allerlei gebeurtenissen, zoals tewaterlatingen e.d., maar ook bij jubilea. Bij tewaterlatingen staan we daar met een borst vol trots, omdat zoiets groots werd gemaakt en wij blijven het schip volgen bij de verdere bouw. Later, bij het in gebruik nemen, bekijken we het met bewondering en we gaan eraf met een woord van hulde aan de werf, die dat presteerde, maar we denken niet zo gauw aan de feitelijke werkers van dit schip. Daarom staan we hier vandaag even bij stil. De heer Kruys heeft gedurende de afgelopen jaren zijn ver bondenheid met het bedrijf getoond door zijn toe wijding en vakbekwaamheid en de heer Peek denkt daarbij aan de fijne afwerking van salons en hutten op de passagiersschepen. De gelukwens voor de heer Kruys geldt tevens voor de werf, omdat de gemeente Schiedam hier zo heel nauw mee is verbonden. Im mers, hier vinden veel mensen hun werk en wan neer er veel werk is, slaat dat ook terug op de wel vaart van de gemeente. Het heeft H.M. de Koningin dan ook behaagd, de heer Kruys te onderscheiden met de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Peek hoopt, dat deze onderscheiding een stimulans mag zijn voor de nog te werken periode en later een mooie herinnering aan alle dingen van betekenis, die hebben plaatsgevonden tijdens dit dienstverband. Na de uitreiking van deze onderscheiding dankt de heer Wilton de burgemeester voor zijn waarderende woorden en verzoekt hem de dank over te brengen aan H.M. de Koningin. De heer Wilton weet, dat de burgemeester belangstelling heeft voor de werf en al zijn we een stuk van Schiedam, dan zou spreker daar graag tegenover stellen, dat ons bedrijf niet kan zonder de steun van de overheid. Vervolgens wenst de heer Wilton de heer Kruys geluk met deze hoge onderscheiding en merkt op, dat ook het bedrijf trots is met deze gouden medaille. De heer Kruys heeft wel bewezen, dat hij deze mag dragen, al brengt dit tevens een grote verantwoordelijkheid mede. Namens de directie biedt spreker hem de draagmedaille aan, waarna een heerlijk kopje koffie wacht. Y. D. 7

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 9