ten buiten het bedrijf, op basis van een zg. "joint venture", in samenwerking met andere tot stand komen. Op deze laatste wijze wordt b.v. samen gewerkt bij de bouw van een chemische fabriek voor DOW Chemicals in Terneuzen, tezamen met het Amerikaanse Ingenieursbureau H. K. Ferguson en de Nederlandse Aanneming Maatschappij. Een dergelijk werk ligt voor W.F. zeer gunstig, omdat naast de opbouw van de fabriek in Terneuzen, een groot aantal apparaten in de eigen werkplaats te Schiedam kan worden vervaardigd. Verdere ontwikkeling Ons bedrijf staat in deze dingen nog slechts aan het begin van een nieuwe ontwikkeling. Het ver dere verloop zien wij bv. ten aanzien van onze machinefabriek, waar wij thans licenties hebben voor dieselmotoren en gasafsluiters, in een uitbrei ding van het assortiment eigen producten, voor namelijk onder licentie van niet in de E.E.G. ge vestigde bedrijven en met name op gebieden, sa menhangende met de petro-chemisehe industrie. Op het gebied van de ketelbouw, waar wij tot heden toe slechts scheepsketels onder licentie van Foster Wheeler vervaardigden, bestaat thans een samen werking met de Machinefabriek Breda v/h Backer en Rueb, voor de fabrikage en montage van grote centrale-ketels, waarvoor wij, gezien de te verwach ten verhoging van het energiegebruik, gunstige perspCktieven zien. Op het gebied van de vreedzame toepassing van de atoomenergie werken wij al enkele iaren samen in het Neratoom-consortium, waarin enkele grote Ne derlandse industrieën hun kernenergische aktivitei- ten hebben samengebundeld. W.F. heeft hiervoor in de laatste jaren enige interessante opdrachten geboekt. Een ander belangrijk aspekt van onze nieuwe werk zaamheden is de buitenmontage, die, behalve de reeds genoemde samenwerking in de Nederlandse Pijpleiding Constructie-Combinatie, ook het mon teren van door ons vervaardigde apparatuur en constructies betreft. Zo verkregen wij van Rijks waterstaat opdracht voor de fabrikage en montage van een achttal sluisdeuren (elk 16 meter hoog en 8 meter breed) voor de sluis te Maasbracht, en van dezelfde opdrachtgever voor de fabrikage en mon tage van het staalwerk voor de nieuwe sluis te Amerongen. Technische bijzonderheden 1. Gasafsluiters. Gewicht: ongeveer 10.000 kg; hoogte: ca. 5,75 m; grootste lengte: 1,90 m; gas- 3

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 5