Jaarlijks uitstapje oud-werknemers nen of tegenstaan, uit de weg te ruimen. Allereerst dus zorgen voor een constructief critische houding ten opzichte van eigen werk; geen reactie zonder eigen actie! Niets werkt aanstekelijker dan een frisse geest, een positieve levenshouding, een eer lijke belangstelling. Voor zover mogelijk, de juiste man op de juiste plaats; zorgen voor een doel matige verlichting, voor reinheid en veiligheid in de afdeling, zorgen voor efficiënt gereedschap, het onderhoud- en de gelegenheid tot opbergen daar van. In overleg met diverse afdelingen zoals teken kamer, planning, calculatie, werkuitgifte, gereed schapmagazijn, etc. zorgdragen, dat tekeningen, materialen, tariefkaarten, hulpmiddelen, gereed schappen e.d. voldoende en op tijd aanwezig zijn, voordat de mensen hun werk aanvangen. Laat hen, na de eerste instructies, zoveel mogelijk zelf werken en help of verbeter alleen, waar dit nodig is. Tracht zoveel vertrouwen te wekken, dat de mensen worden aangemoedigd tot het vertellen van hun moeilijkheden, tot vragen stellen inzake hun taak en de wijze van uitvoering daarvan, tot het bespreken der programma's van planning en productie; lok hen uit tot het opperen van ideeën en moedig ze daartoe aan door suggesties. Ga uw mensen zoveel mogelijk tegemoet, evenwel zonder inbreuk van prestige of verantwoordelijk heid. Maak studie en blijf op de hoogte van be- drijfsreglementen, voorschriften, normen, C.A.O.'s, publicaties van directie en bedrijfschefs, etc. Vóór alles echter, weet u dragers van het gezag, aangesteld door uw directie. Het gezag der overheid is er, terwille van het volk; het gezag der ouders, terwille der kinderen, doch de leiding in de werk plaats is er niet terwille van de arbeiders, maar terwille van de onderneming! Die moet, voor ons aller bestwil, aan haar doel beantwoorden. Wanneer wij als baas deze vorengenoemde zaken in het bedrijfsleven propageren en introduceren, be ogen wij daarmede het verkrijgen van een synthese tussen efficiëntie, productie en waarlijke arbeids- vrede. Wij trachten dan de verhoudingen in de werkgemeenschap dusdanig te beïnvloeden, dat elke werknemer zich erkend weet en erkend gevoelt in al zijn menselijke behoeften. Volgens Blaise Pascal zijn „Alle goede stelregels al vastgelegd. Het enige, dat nog te doen valt, is ze in practijk te brengen". Laat ons als leidinggevenden, trouw zijn in het be sef onzer medeverantwoordelijkheid voor het be drijf, waarin wij werken, vooral in een wereld, waarin de arbeidsverzakelijking zo groot wordt, dat bedrijfssociologische studies nodig zijn om het menselijk element tot zijn recht te doen komen. Op 16, 17 en 18 juni j.l. vonden weer de jaarlijkse boot-bustochten plaats voor onze oud-werknemers en echtgenoten. Ruim 2200 deelnemers maakten dit jaar de toch ten mee en genoten van de prachtige vaart over onze rivieren en van het bezoek aan Ouwehands Dierenpark, waar ook de warme maaltijd werd ge nuttigd. Het weer liet zich van zijn beste zijde zien en de regen op de avond van de laatste dag kon de stem ming niet meer bederven. Ook deze tochten zijn weer uitstekend geslaagd en de door de oud-werknemers geschonken bloemen aan de directie werden zeer op prijs gesteld. Bij het bekijken van onderstaande foto's beleeft u iets van de sfeer van deze tochten. 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 13