De derde sectie in aantocht. En dit is tenslotte het „puntje" van de nieuwe neus. REORGANISATIE MAGAZIJNDIENST Ongeveer anderhalf jaar geleden besloot de directie de afdelingen 80 (magazijndienst) en 82 (centraal gereedschapmagazijn) na de pensionering van de heer Hazenbroek samen te voegen en onder één hoofdige leiding te plaatsen. De nieuwe situatie, die zich ontwikkelde, bood mo gelijkheden tot combinatie van werkzaamheden, vereenvoudiging en verbetering van werkmethoden. Voor de verdere uitvoering besloot de directie de hulp in te roepen van het Amerikaanse bureau H. B. Maynard and Company Inc. De manier waar op dit bureau zo'n vraagstuk aanpakte was voor ons bedrijf nieuw. Er werd een werkgroep gevormd, bestaande uit functionarissen van de volgende afdelingen: A. Bos J. Broeder A. Bugier A. v. Dijk L. Futselaar Drs L. P. S. Gommers A. E. Hazenbroek A. J. den Hond Inkoop Mag.dienst Adviseur Organisatie Mag. Administratie Bedrijfsboekhouding Mag.dienst Hoofdboekhouding Mechanische administratie A. Nooteboom Bedrijfsboekhouding D. Ras Bedrijfsdienst Mr J. A. v. Sandick Mag.dienst J. Slieker Het onderzoek werd begonnen door de heren Bugier en Slieker, hierin bijgestaan door de leden van de werkgroep, waarmee nauw contact werd onderhouden. De hieruit voortvloeiende voorstellen werden be handeld in bijeenkomsten van de voltallige werk groep. Hieruit ontstonden afgeronde voorstellen en aan bevelingen. Deze werden vervolgens ter goedkeu ring voorgelegd aan het z.g. „Steering Committee" bestaande uit Directeuren en Hoofden van Dienst o.l.v. ir A. Meijer. Door deze opzet werd bereikt, dat het gehele pak ket van maatregelen voortkwam uit het bedrijf zelf en werd gesteund door de verantwoordelijke hoof den van dienst. Drie hoofdonderwerpen zijn bestudeerd: le de administratieve gang van zaken 2e de buitendienst (inrichting van de magazijnen, personeelsbezetting 3e de voorraadbeheersing ad le. Een van de voornaamste punten betrof het „bijhouden" van de voorraden op de z.g. stelling- kaarten. Deze kaarten bevinden zich niet, zoals de naam zou doen vermoeden, in of bij de magazijnstellin gen, doch zijn grotendeels geconcentreerd op het magazijndienstkantoor. Aan de hand van ontvang sten (bij) en materiaalafgiftebonnen (af) wordt 13

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 15