HEIDEBAD van elk artikel de stand van de voorraad bijgehou den door middel van met de hand geschreven no tities op de kaart. Op deze manier worden onge veer 23.000 kaarten bijgehouden met in totaal on geveer 525.000 notities per jaar. Dit betekent een belangrijke hoeveelheid werk. Al dit werk kan wor den bespaard, door de stellingkaarten te vervangen door z.g. magnetische „schijven-geheugens", gekop peld aan een elektronische rekenmachine. Inmid dels heeft de directie besloten de daartoe benodigde middelen ter beschikking te stellen. ad 2e. Hierbij speelde een belangrijke rol, dat reeds vóór de aanvang van het onderzoek was besloten tot samensmelting van de afdelingen magazijn dienst en centraal gereedschapmagazijn. Hierdoor werd het mogelijk tot dusver gescheiden magazijnen bij elkaar te voegen. Uiteraard zou hierdoor het totaal aan toezichthoudend en bedienend personeel kunnen worden verminderd. De samenvoeging van magazijnen is reeds voltooid in magazijn 24 (vijf sluizen), magazijn 26 (pijpen en flenzen) en maga zijn 32 (dokkantoor Oost), terwijl de hiervoor noodzakelijke verbouwing in voorbereiding is voor de magazijnen op de werf Rotterdam. Voorts wordt een hergroepering van de voorraden in o.a. de bo vengenoemde magazijnen nagestreefd met het voor de hand liggende doel de meest gangbare artikelen het dichtst bij de uitgifte-loketten te plaatsen. Om de hiervoor nodige ruimte te scheppen zullen verouderde en incourante materialen moeten wor den opgeruimd. Ook zullen waar nodig modernere stellingen, ladekasten, stapelbakken etc. worden aangeschaft. Inmiddels is de personeelsbezetting met ca. 15 gedaald. ad 3e. Dat hieraan veel en voortdurend aandacht moet worden besteed, ligt niet zo voor de hand. Iedereen begrijpt wel dat voorraden te klein kun nen zijn. Dit kan leiden tot „neen verkopen", wat meestal vertraging en extra kosten met zich brengt. Voorraden kunnen echter ook te groot zijn. Het houden van voorraad kost geld. Het houden van te grote voorraad kost te veel geld. Indien men b.v. kans ziet, op verantwoorde wijze, een voorraad van 10.000.000,terug te brengen tot 8.000.000,—, dan daalt de gederfde rente van ongeveer 6 ton tot nog geen 5 ton. Hiermee ver dient men dus ruim 100.000,per jaar. Het bepalen van de juiste minimum voorraad, rekening houdend met het verbruik en de levertijd, is dus van het grootste belang. Ook het berekenen van de voordeligste bestelhoeveelheid hangt hiermee sa men. Bestelt men teveel dan wordt de gemiddelde voorraad te groot (renteverlies). Bestelt men te weinig, dan moet men te vaak bestellen. De kosten van een bestelling bedragen voor de meeste artike len ongeveer 13,per bestelling (inclusief ont vangen, sorteren en opbergen). Plaatst men van elk artikel één bestelling meer per jaar dan nodig is, dan betekent dat een verlies van 23.000 X 13, 299.000, Enige tijd geleden werd begonnen de minimum voorraden en bestelhoeveelheden voor elk der 23.000 artikelen te bepalen, uiteraard een omvang rijk en tijdrovend werk. De groepen lasmaterialen en bevestigingsmiddelen zijn thans bekeken. Wij hopen, dat dit korte en in vele opzichten on volledige overzicht u een indruk geeft van de ac tiviteiten die met betrekking tot de magazijndienst tot nu toe ontwikkeld zijn. SI. Ieder jaar weer kan men na de loting voor een huisje de vraag horen stellen of deze loting wel juist is en of er geen methode gevonden kan wor den, waardoor iedereen in de gelegenheid gesteld wordt eens naar Heidebad te gaan. Daar iedereen elk jaar weer dezelfde rechten geniet als een ander is daaraan zeer moeilijk tegemoet te komen. Was de aanvraag vroeger jaren al groot, en ging het dan om het huren van een huisje voor één week, thans is de vraag gelijk of zelfs nog gro ter, maar met dit verschil, dat nu bijna iedereen een huisje wil huren voor 14 dagen achtereen, het geen de kansen om ervoor in aanmerking te komen halveert. Om toch zoveel mogelijk iedere werkne mer de kans te geven ook eens van Heidebad ge bruik te maken is het volgende besloten. Daar altijd voor de maanden juli en augustus de meeste aanvragen binnenkomen (vanwege de schoolvakanties) zullen zij, die dit jaar voor deze maanden een huisje hebben geloot niet in aanmer king komen om het volgende jaar weer mee te loten. Dit om andere collega's ook eens de gelegen heid te geven een kans op een huisje te hebben. Degene, die voor het volgende jaar een huisje toe gewezen krijgt gedurende bovengenoemde maanden mag het jaar daarop dus niet meeloten. Wij hopen daardoor in de loop der jaren meer mensen in de gelegenheid te stellen gedurende juli of augustus hun vakantie op Heidebad door te brengen. Daarnaast zijn er natuurlijk nog mogelijkheden ge noeg om op Heidebad te kunnen logeren. U zoudt bijv. een kamer kunnen huren in het recreatiege bouw of gebruik maken van de schaapskooi. Verder is er de mogelijkheid uw eigen tent op het kam peerterrein op te zetten. Bezit u geen tent dan kunt u er ter plaatse een huren. U ziet dus, er zijn mo gelijkheden genoeg. Maar natuurlijk niet als u allemaal in juli of augustus wilt gaan. 14

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 16