SHALOM De op onze werf uitgevoerde verbouwing van het ongeveer 23.000 ton metende Israëlische passagiers schip „Shalom", dat een regelmatige dienst van Haifa naar New York onderhoudt, heeft in de nationale pers nogal enige aandacht getrokken. Ofschoon in onze ogen minder spectaculair, is die belangstelling toch wel te begrijpen. Vooral om twee redenen: 1. het schip is nog geen half jaar oud en dan reeds een ver bouwing; 2. de verbouwing betrof een uitbreiding van de eerste-klas accommodatie, terwijl de algemene tendens in de passagiersvaart thans juist het omge keerde is: uitbreiding van de toeristenklas en inkrim ping van de eerste klas. Ten aanzien van de laatstgenoemde reden kan wel licht gewezen worden op het geraffineerde ontwerp van het schip, dat zó gebouwd is, dat de toeristenklas- passagiers op een betrekkelijk kleine afstand goed kunnen zien hóe mooi en gerieflijk de eerste klas wel is! Hierdoor is mogelijk de vraag naar eerste-klas passage mede gestimuleerd. In feite was het bovendien zó, dat de prachtige en royale nachtclub, met een marmeren dansvloer, waar mee de „Shalom" was uitgerust, vrijwel niet gebruikt werd, omdat de passagiers 's avonds in de andere, bijzonder gezellige en ruime salons bleven zitten tot bedtijd. Gezien de grotere vraag naar eerste-klas passage, be sloot de rederij derhalve deze nachtclub te vervangen door 12 hutten, voor in totaal 25 a 30 passagiers. Ook de accommodatie voor de bemanning moest wor den uitgebreid, evenals de linnenkamers. Verder werden diverse garantiewerkzaamheden in opdracht van de rederij op onze werf uitgevoerd. De Franse werf, waar de „Shalom" werd gebouwd, was door de Israëlische rederij in eerste instantie be naderd, zowel - uiteraard - voor de garantiewerkzaam heden als ook voor de verbouwing, maar deze was met name voor het laatstgenoemde, gezien haar pro gramma en organisatie daarvoor niet voldoende ge outilleerd. Hierna werd W.F., op grond van haar internationale reputatie op het gebied van dergelijke verbouwingen, als eerste door de rederij benaderd. Met succes, want beide partijen kwamen tot een accoord, zodat de „Shalom" naar Schiedam kwam, waar de beoogde werkzaamheden tot volle tevredenheid van de op drachtgever werden uitgevoerd. Kn. 16

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 18