Werffotografie Gezamenlijke bijeenkomst van de foto-clubs: Maasstad (Rotterdam) - Naaldwijk - Vlaardingen - Wilton-Fijenoord. Het jaarlijkse evenement van de werffotografie dat gehouden wordt tezamen met bevriende foto-clubs heeft ook dit jaar plaats gevonden en donderdag 5 november 1964, werd de hierbij behorende expo sitie van zwart-wit foto's en kleurendia s in ons clubgebouw gehouden. Op deze expositie, die dit jaar voor de derde maal werd gehouden, hebben de leden van de gezamen lijke foto-clubs 65 foto's en 60 dia's bijeengebracht. De foto's, die dit jaar geëxposeerd werden, staan foto-technisch gezien op een hoog peil, terwijl de uitbeelding van de foto's meestal voortreffelijk is. Het is duidelijk waar te nemen dat de foto's van onze gasten de werf anders uitbeelden dan de fo to's van onze eigen leden. Het is frapperend hoe heel anders onze gasten de werf benaderen en hoe intens ze van het vreemde en dikwijls mooie schouwspel dat de werf biedt, kunnen genieten en als amateur-fotografen kunnen zij hun indrukken zeer expressief door middel van foto's en/of dia s weergeven. Onze eigen leden daarentegen schijnen moeite te hebben om de werf vanuit het standpunt van de fotograaf te benaderen. Zij denken wellicht „ach dat is toch maar een oude boot", daar zit geen plaatje in, slechts zweet en vuil werk van vriend en collega. Als ze nu echter de foto's van hun gas ten zien, hoor je steeds „ach wat is dat aardig", een goede foto, die is van de Noor met de kop- schade", of kijk daar „die nieuwe huidplaten van de oude Griek" en dan kunnen zij wel genieten van het prachtige schouwspel van de werf. De kleuren-dia's, die vertoond werden, waren op een enkele uitzondering na, van een duidelijk mindere kwaliteit dan de zwart-wit foto's. Het is ook niet gemakkelijk op de werf een goede dia te maken en 18

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 20