TYPISTE KANTOORBEDIENDE TELEFONISTE Hier volgt de beantwoording van vier ideeën, welke voor een beloning van totaal 35,in aanmerking kwamen. Twee ideeën werden niet beloond en twee ideeën werden beloond met een aanmoedigingspremie van respectievelijk 25,en 10, Idee 1001 Ingediend door H. v. d. B. Het branden van huidsecties, zoals inzender voorstelt, wordt reeds lang door middel van betere methoden uitgevoerd. Geen beloning. Idee 1002 Ingediend door G. H. Inzender stelt voor als vervanging van de handrevol ver, nagels te klinken met de spantenklinker, waar aan een scharnierende pijp is bevestigd. Dit voor het opvangen van de schok, minder vermoeiend voor de klinker. Naar een oplossing van dit probleem wordt reeds lang gezocht. Voorgestelde oplossing is voor ons helaas niet bruik baar. Geen beloning. Idee 1003 Ingediend door J. C. L. Inzender stelt voor een beitelhouder voor kotterbank, om op bestaande rozen te plaatsen voor gaten van grote diameters. De door hem voorgestelde oplossing van bovenver meld idee is niet ideaal, daar het instellen van de beitel niet nauwkeurig kan gebeuren. In deze vorm zou deze beitel alleen te gebruiken zijn voor het voorbewerken van een boring. Het geheel komt binnenkort in het kader der be- drijfsnormalisatie aan de orde. Omdat inzender door het signaleren van een tekort koming van het bestaande gereedschap blijk geeft van een sterke interesse voor zijn werk en machine is een aanmoedigingspremie van 25,- gegeven. Idee 1004 Ingediend door J. J. v. L. Inzender stelt voor door het aanbrengen van een pro jectieapparaatje aan de onderzijde van de boortol, waardoor rond het boorgat een bepaalde figuur op de plaat wordt geprojecteerd, het hanteren van het winkelhaakje overbodig te maken. Op zichzelf is dit geen nieuw idee, reeds vroeger werd bij de ponsma chine iets dergelijks toegepast. Het geopperde idee heeft het bezwaar, dat in tegen stelling met het thans gebruikte winkelhaakje, een geringe afwijking van de projectie op het oog moei lijk waarneembaar zal zijn, waardoor het gat niet meer haaks op het te boren vlak komt. Bovendien zal door het aanbrengen van het projec tieapparaatje en de hiervoor benodigde stroomtoevoer het geheel gecompliceerder en kwetsbaarder worden. Aanmoedigingspremie 10,—. A. P. Onder onze personeelsleden worden gegadigden gezocht voor de functie van voor de afdeling Correspondentie Type-diploma gewenst. Enige jaren ULO- opleiding strekt tot aanbeveling. voor de afdeling Expeditie. ULO- of gelijkwaardige opleiding is vereist. ter plaatsing bij onze telefoondienst (M)ULO-diploma en spreekvaardigheid in de moderne talen vereist. Leeftijd 20 tot 25 jaren. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de afdeling Personeelsadministratie. 25

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 27