IN MEMORIAM L. A. M. VAN DEN BRANDE Op maandag, 16 november 1964, is de heer L. A. M. van den Brande op 74-jarige leef tijd overleden. Na als kantoorbediende op 6 februari 1919 in dienst te zijn getreden van de Maatschappij voor Scheeps- en Werktuigbouw „Fijenoord" N.V., volgde al spoedig zijn aanstelling tot chef van de afdelingen Kostprijsberekening, terwijl hij later tevens werd belast met de leiding van de afdelingen Kas/Boekhouding. Na de fusie met de N.V. Wilton's Machine fabriek en Scheepswerf trad de heer Van den Brande als chef der Hoofdboekhouding op. In 1951 volgde zijn benoeming tot adjunct directeur van onze onderneming. Zijn nagedachtenis zal door ons in hoge ere worden gehouden. 13-10-1964 G. W. Stegink 70 jaar traceur (oud-werknemer), ca. 39 dienstjaren. 15-10-1964 J. Hoogendoorn 73 jaar klinker (oud-werknemer), ca. 32 dienstjaren. 15-10-1964: B. S. M. W. Ouwerkerk 84 jaar ketelmaker (oud-werknemer), ca. 25 dienstjaren. 24-10-1964 J. A. van Buren 67 jaar el.lasser (oud-werknemer), ca. 38 dienstjaren. 1-11-1964 W. A. Baris 84 jaar ca. 32 dienstjaren. 1-11-1964 B. Zwep 67 jaar sjouwer (oud-werknemer), ca. 17 dienstjaren. 14-11-1964 J. van den Broek 55 jaar beambte Personeelsdienst, 40 dienstjaren. Werktuigbouw „Fijenoord" N.V., alwaar hij werd ingeschakeld bij het werk van het Zie kenfonds. Na de fusie met de N.V. Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf werd hem de administratie en uitvoering van de groeien de sociale verzekeringswetten opgedragen. In de loop der jaren had hij grote kennis van deze wetten vergaard, zodat hij voor velen in het bedrijf een vraagbaak was geworden. Bij het Gemeenschappelijk Administratiekantoor en de Sociale Verzekeringsbank genoot hij het volle vertrouwen. Ook bij het personeel kwam dit tot uiting door zijn verkiezing tot bestuurslid van de Stichting Pensioenfonds Wilton-Fijenoord. Naast zijn werkzaamheden op het vorenge noemde gebied ontwikkelde de heer v. d. Broek in zijn vrije tijd grote activiteit voor het verenigingsleven. In het bijzonder heeft hij jarenlang zijn krachten gegeven aan de afdeling Ontwikkeling en Amusement en in die hoedanigheid vele feestelijke bijeenkom sten voor het personeel georganiseerd. Bij de jaarlijkse boot- en bustochten en de contactmiddagen voor de oud-werknemers, waarvan de organisatie geheel in zijn han den was, heeft hij er blijk van gegeven, dat hij dit werk voor zijn oudere medemensen met geheel zijn hart verrichtte. Zijn plotseling overlijden na een, zoals hij zelf had gezegd, kleine operatie in zijn neus, heeft ons een grote schok gegegven. Zeer ve len zullen zijn heengaan diep betreuren. Voor zijn vrouw en kinderen is het een onherstel baar verlies, maar zij mogen troost putten uit de wetenschap, dat hun man en vader al tijd klaar stond om te helpen en voor velen een grote steun is geweest. De onderneming heeft een zeer toegewijd medewerker verloren. Ruim 40 jaar is de heer v. d. Broek bij de onderneming werkzaam geweest. Hij is be gonnen bij de Maatschappij voor Scheeps- en Met leedwezen geven wij kennis van hun over lijden. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. 26

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 28