Surprises uit schuimplastic PEPERMUNTKUSSENTJES H Benodigdheden: 250 gram poedersuiker 1 ei - 3 druppels pepermuntolie Pepermuntkussentjes zijn snoepjes, die je wel kent uit de winkel. Hier is een recept om ze zelf te maken. Zet de zeef op de kom en doe er de poeder suiker in. Wrijf de poedersuiker met behulp van de lepel door de zeef. De dooier en het eiwit van het ei moet je eerst scheiden, dat doe je op de volgende manier: pak het ei tussen duim en vinger van je beide handen en tik het ei stuk tegen de rand van een kommetje, zodat het ei bijna in tweeën scheurt. Laat dan voorzichtig het eiwit uitvloeien, dan bijft het eigeel in de eierschaal achter. Het eigeel doe je in een ander kommetje. Klop het wit met de vork even los (niet schuimend). Giet de helft van het eiwit bij de dooier en de andere helft door de zeef bij de poedersuiker in de kom. Dan doe je 3 drup pels pepermuntolie op de eetlepel en vervolgens in de kom. Met de houten lepel roer je net zolang, dat je een vrij droge, samenhangende massa hebt gekregen. Maak er twee balletjes van. Dan maak je de aanrecht goed schoon en je rolt de balletjes uit tot lange worstjes. Neem de schaar, maak ook deze even schoon, en knip kleine stukjes van de worstjes af. Leg de snoepjes tenslotte op een bord en zet ze een uur op een koele plaats. Ze worden dan mooi hard. Wenken: Als je tijdens het roeren vindt, dat de massa te nat of te droog wordt, dan kun je dit zelf opknappen door er nog wat poedersuiker of wat eiwit bij te doen. Het éne ei is nl. groter dan het andere, het éne ei bevat dus ook meer eiwit dan het andere. De dooier en het eiwit, dat je over hebt kan moeder misschien wel gebruiken. Van schuimplastic kun je van alles maken. Van speelgoedbeesten voor kleine broertjes en zusjes tot eierwarmers, en koppen en handjes voor poppekastfiguren toe. Eerst wordt de vorm geknipt waar je van uit wilt gaan, b.v. voor een poppekop, een vierkant blokje.Dan knip je er steeds meer kleine snippers af tot het ongeveer rond is, dan knip je de neus en de holten van de ogen. Een neus en oren kun je er ook op plakken met plasticlijm (of vloe- renkit). Om de figuurtjes op te vrolijken beschilder je ze met een flink natte penseel, zodat de verf er goed in kan trekken. Als je een poppekop maakt is het ook heel goed mogelijk om er een pruik op te naaien van raffia of wol. De eierwarmers hol je van binnen uit door ze met je vingers uit te pluk ken tot de halte groot genoeg is om het ei te omsluiten. Oppassen dat het laagje niet te dun wordt, en dat je geen gaten krijgt! LAURA GERDING 29

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 31