VERENIGING HET OUDE LIED DANKBETUIGINGEN PERSONALIA De Harmonie „Wilton-Fijenoord" gaat ter aanvul ling van het reeds bestaande jeugdorkest onder auspi ciën van de Rotterdamse Muziekschool (directeur de heer H. C. v. Lijnschoten) de opleiding van een aan tal kinderen in de leeftijd van 12 t/m 15 jaar ter hand nemen. De opleiding zal geschieden door vak leraren der R.M.S. Het streven is de kinderen een zeer grondige voor u kosteloze opleiding te geven, zowel theoretisch als praktisch. De cursus is echter nog in een ander op zicht belangrijk. Aan de opleiding zal namelijk een voor Nederland geheel nieuwe methode, welke naar Amerikaans voorbeeld zeer onlangs door de Rotter damse Muziekschool is geïntroduceerd, ten grondslag liggen. Bij deze werkwijze wordt van meet af aan ruime aandacht aan het samenspel besteed, zodat, wanneer de leerling later wordt afgeleverd aan het grote orkest, hij reeds beschikt over de nodige samen spelroutine. Deze nieuwe ontwikkeling in het mu ziekonderwijs opent ongekende mogelijkheden. Hier ligt een kans voor ouders en opvoeders om hun zoon/ dochter/pupil een zeer grondige muzikale scholing te laten geven, waarvan deze kinderen hun hele verdere leven plezier kunnen hebben. De streefdatum voor het begin van de cursus is gesteld op 1 januari 1965. Zij, die interesse hebben, worden verzocht zich zo spoedig mogelijk bij een van onze bestuursleden op te geven. Bestuur Harmonie „Wilton-Fijenoord". Ik sprong van jeugd naar de bejaarden-jaren Een korte aanloop tot een korte sprong Wat ik daar aan wijsheid mocht vergaren Ach! Soms een liedje, dat een oud're zong. Zo'n simpel versje, ouderwets van klanken De woorden zijn voor velen: uit-de-tijd! Toch wil ik de dichter én de componist graag danken Zij zeiden iets voor nü en eeuwigheid. Nu mij die sprong van jeugd naar oud gelukte Veilig geland, twee benen op de grond Zie ik herhalingen van eigen drukte In sprongen, waarmee nü de jeugd zich wondt. Spring - jeugd - naar de verlangde doelen Naar aard en kracht. Dit is noodwendigheid. Wie niet de drang tot daden in zich voelen Zij zijn niet jong in de bestemde tijd. Spring - jeugd - naar de begeerde doelen Maar luister straks of er een liedje zweeft Dat de vergeten dingen los zal woelen Dat oude lied, dat nieuwe waarden geeft. In verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: W. C. Smit A. Warner L. Kleingeld Mej. J. v. Kooten W. v. d. Male A. J. Franken D. A. Koestering bankwerker stellingmaker schilder keuken mach. houtbew. bankwerker plaatwerker 6-11-1964 6-11-1964 11-11-1964 13-11-1964 13-11-1964 20-11-1964 4-12-1964 Aangesteld tot onderbaas per 1 oktober 1964 C. van der Hucht Mach. Fabr. I, Afd. Leerlingen Bankw. Mede namens mijn kinderen betuig ik hierbij mijn oprechte dank voor de vele blijken van belangstelling en medeleven betoond tijdens de ziekte en het nog zo plotseling overlijden van onze lieve man en vader. Uit aller naam, Mevr. M. VAN DUREN- VOLLENHOUW Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank, ook namens mijn vrouw, voor de prachtige bloemen en het cadeau onder couvert van de directie en de belang stelling van chefs en collega's bij mijn 40-jarig jubileum. A. R. VAN DER SPEK Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank. ook namens mijn vrouw en kinderen, voor de prachtige bloemen, het cadeau onder couvert van de directie, de be langstelling van chefs, bazen en colle ga's, alsmede voor het cadeau onder couvert van de Vereniging „De Pijp" ter gelegenheid van mijn 25-jarig dienst verband. H. BLOM 31

Wilton Fijenoord Nieuws | 1964 | | pagina 33